Policjanci współpracując na co dzień z różnymi służbami. W dbałości o bezpieczeństwo na terenach leśnych łączą zadania służbowe również z funkcjonariuszami Straży Leśnej. Przypominamy, że za wykroczenie zaśmiecania miejsca publicznego, podobnie jak za wjazd do lasu w miejscu niedozwolonym grozi kilkaset złotych mandatu karnego lub wniosek o rozpatrzenie tej sprawy przez sąd.

Policjanci  współpracują  na co dzień z różnymi  służbami na rzecz bezpieczeństwa Wspólne patrole  ze Strażą Miejską i Strażą Rybacką nie są dla nikogo zaskoczeniem. W dbałości o bezpieczeństwo na terenach leśnych  łączą zadania służbowe również z funkcjonariuszami Straży Leśnej.

Ostania taka służba miała miejsce w minioną sobotę 04.06.2021 roku. Do dzielnicowego z Komisariatu Policji Toruń Podgórz  dołączył   funkcjonariusz ze  Straży Leśnej z Nadleśnictwa Gniewkowo. Funkcjonariusze  podczas takich patroli dokonują  kontroli terenów leśnych  i rejonu poligonu wojskowego pod kątem przestrzegania przepisów porządkowych, oraz poruszania się quadami i motocyklami crossowymi –  między innymi w ramach docierających sygnałów ze  zgłoszeń z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przypominają, że na terenie poligonu obowiązuje całkowity zakaz wstępu,  a takie przekroczenia reguluje Ustawa o zakwaterowaniu sił zbrojnych.  

W trakcie pełnienia służby funkcjonariusze najczęściej ujawniają  wykroczenia dotyczące wjazdu pojazdem do lasu w miejscu zabronionym. Podczas ostatniej służby okazało się, że pewien mężczyzna wjechał do lasu, żeby wyczyścić swój pojazd, wyrzucając między innymi z niego śmieci. Przypominamy, że za wykroczenie zaśmiecania miejsca publicznego, podobnie jak za wjazd do lasu w miejscu niedozwolonym grozi kilkaset złotych mandatu karnego lub wniosek o rozpatrzenie tej sprawy przez sąd.