Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Mowa o 35- latku z Jakubskiego Przedmieścia w Toruniu. Policjanci zabezpieczyli u niego m.in. blisko 1542 gramy półpłynnej substancji koloru białego, do tego blisko 185 białego proszku i ponad 5 gramów brunatnej substancji. Mężczyzna z ust śledczych usłyszał zarzut udziału w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych. Dodatkowo był poszukiwany przez dwa Sądy Rejonowe z naszego województwa. Teraz mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

W minioną środę (25.08.), około godz. 11:00, policjanci z Wydziału Kryminalnego toruńskiej komendy przeszukali jedno z mieszkań na Jakubskim Przedmieściu w Toruniu. Do tej czynności procesowej delegowały ich podejrzenia, że zamieszkujący tam człowiek może posiadać przedmioty prawem zabronione.

O pomyłce nie było mowy. Okazało się, że mężczyzna w lodówce w różnych woreczkach i  w różnych postaciach( płynna i sypka) posiadał substancje, które podczas wstępnych testów wykazały cechy charakterystyczne dla amfetaminy. Po zważeniu policjanci zatrzymali  blisko 1542 gramów heretycznie zamkniętych w workach półpłynnej substancji, do tego blisko 185 gramów  białego proszku. Do tego jeszcze  5,2  substancji koloru brunatnego, która wykazała  cechy charakterystyczne dla marihuany i haszyszu. Śledczy zarzucili 35- latkowi udział w obrocie  znaczną ilością substancji psychotropowych.

Do tego zatrzymany przez policjantów mężczyzna był osobą poszukiwaną przez sądy w Wąbrzeźnie i Golubiu- Dobrzyniu. Okazuje się, że mężczyzna nie rozliczył się z Wymiarem Sprawiedliwości do wcześniej orzeczonych przeciwko niemu spraw dlatego sądy zdecydowały  się wydać za nim nakazy doprowadzenia. Możliwe, że najbliższe nawet  ponad pięć i pół roku spędzi w więziennej celi odsiadując  zasądzony wyrok pozbawienia wolności.  

Dzisiaj (27.07.) kryminalni  z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo doprowadzili tego mężczyznę do  prokuratury. Oskarżyciel po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez śledczych wnioskował do sądu o jego  tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował 35 - latka na najbliższe 3 miesiące. Teraz  mężczyźnie grozi  od 2 do 12 lat więzienia.