W świąteczny weekend policjanci w Toruniu i powiecie byli wzywani 200 razy do różnego rodzaju interwencji. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w tym czasie byli wzywani do 34 kolizji. Policjanci zatrzymali również 3 nietrzeźwych kierowców.

Nie obyło się między innymi bez przykrych incydentów, bowiem w niedzielę 26.12.2021 r. w godz. 6:00, w  Toruniu  przy Szosie Lubickiej doszło do  bardzo groźnie wyglądającej kolizji. O całym zdarzeniu zawiadomił służby przypadkowy świadek.

Dyżurny na miejsce skierował policjantów. Z ustaleń policjantów wynika, że 25- letni obcokrajowiec kierujący pojazdem marki Audi A3, jadąc Szosą Lubicką w kierunku centrum, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze nagle stracił panowanie nad pojazdem. Auto dachowało, wypadło z pasa drogi na chodnik  po prawej stronie i lądowało na terenie zadrzewionym.  Pojazd uderzył w drzewo kilka metrów nad ziemią a następnie upadł.

Na szczęście ani 25 -letniemu kierowcy, ani jego znajomemu nic się nie stało. Policjanci poddali kierowcę badaniu trzeźwości. Okazało się, że prowadził auto będąc w stanie nietrzeźwości. Probierz wykazał ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, które wraz z materiałami tego postępowania zostanie skierowane do sądu. Kierowcy oprócz utraty uprawnień o kierowania grozi do 2 lat więzienia. Odpowie również za doprowadzenie do kolizji w stanie nietrzeźwości.