Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Policjanci z toruńskiej „drogówki” po pościgu zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. 46-latek prowadził auto mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i ucieczkę przed policją grozi mu do 5 lat więzienia.

W środę (05.01) około 19:40 policjanci z toruńskiej „drogówki” patrolując okolice Osieka nad Wisłą zauważyli osobową mazdę. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli. Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Ten, zignorował ich polecenia i gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze podjęli pościg za samochodem. Po przejechaniu kilkuset metrów auto skręciło w leśną drogę. Tam radiowóz zajechał uciekinierowi drogę uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Okazało się, że mazdą kierował 46-latek. Szybko wyszło na jaw co było powodem ucieczki. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo cofniętych uprawnień oraz ucieczkę przed policją grozi mu do 5 lat więzienia.