Toruńscy policjanci dotarli do kolejnych osób pokrzywdzonych poniedziałkowymi wydarzeniami. Dzisiaj planują doprowadzić zatrzymanego 21-latka do toruńskiej prokuratury. Mężczyzna może odpowiedzieć za dziewięć czynów za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci ustalili kolejnych pięć pokrzywdzonych osób. Przypomnijmy: Wczoraj opisywaliśmy, ze poniedziałkowego ranka,  krótko przed godziną 5:00, dyżurny toruńskiej policji otrzymał informację od zaniepokojonego członka rodziny informację, o tym, że młody mężczyzna, który zachowywał się irracjonalnie i był pobudzony, wyszedł z domu w nieznanym kierunku. Było podejrzenie zażycia przez niego środków odurzających.

Pierwsze zgłoszenie o ataku dokonanym przez młodego mężczyznę dyżurny otrzymał po godzinie 5:15. Do szpitala trafiła 55-letnia kobieta z urazem twarzy, która została zaatakowana w okolicach ul. Szosa Chełmińska. Następnie do szpitala trafiła 46-latka z urazem dłoni oraz 25-letni mężczyzna z urazem  twarzy.  Osoby te również zostały zaatakowane przez mężczyznę, którego rysopis był zgodny z rysopisem dotyczącym irracjonalnie zachowującego się 21-latka. Dyżurny przekazał informacje patrolom pełniącym służbę w mieście i rozpoczęły się intensywne poszukiwania napastnika.

  Około  godz. 6:00 przy Rondzie Pokoju Toruńskiego policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Torunia. Ten w chwili zatrzymania nadal był pobudzony i nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów, a w ręku ciągle trzymał nóż z długim ostrzem, którym wymachiwał. Funkcjonariusze musieli użyć środków przymusu bezpośredniego. Przy tym mężczyźnie zabezpieczyli również nóż.  
  
  Po wykonaniu pierwszych procesowych z udziałem zatrzymanego, 21-latek trafił do      policyjnego aresztu. Apelowaliśmy  do pokrzywdzonych, ale też świadków porannych zdarzeń.

Policjanci ustalili i przesłuchali kolejnych pięciu pokrzywdzonych. To kolejnych dwóch mężczyzn,  u których  zatrzymany uszkodził ciało oraz trzy kobiety, którym  zniszczył  mienie. Za pierwszym razem uderzając nożem w szybę auta oraz dwóm kobietom przecinając nożem kurtkę.

 Mężczyzna  może zatem odpowiedzieć za naruszenie czynności narządów ciała pięciu osób, uszkodzenie mienia trzech pokrzywdzonych oraz czynną napaść w stosunku do funkcjonariuszy Policji. Grozi mu zatem odpowiedzialność za dziewięć czynów i od roku do 10 lat więzienia.