Mowa o 29- latku ze Żnina i jego 33- letnim znajomym z Torunia. Śledczy uważają, że podejrzani mogli działać w całym naszym regionie i mają na swoim koncie dużo więcej kradzieży. Na tą chwilę grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu policjanci  kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonywanie kradzieży sklepowych.  Nad tą sprawą policjanci pracowali już pod kilku tygodni. Okazało się, że 33 letni mieszkaniec Torunia i 29- letni mieszkaniec Żnina z kradzieży sklepowych ustanowili sobie wręcz źródło utrzymania. Mężczyźni zostali zatrzymani w rejonie Jakubskiego Przedmieścia, gdzie jeden z nich wynajął mieszkanie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach obu mężczyznom ogłosili zarzut, że działając wspólnie i w porozumieniu dokonali dwóch kradzieży w jednym z dyskontów w Lubiczu Dolnym. Jak się okazało Ci dwaj mężczyźni  działając na początku stycznia  wykorzystali  nieuwagę personelu i  ukradli m.in. alkohol, kosmetyki, artykuły spożywcze i AGD warte kilkaset złotych. Policjanci udowodnili im również dokonanie kradzieży w dniu 11.01.2021 roku w tym samym sklepie. Pokrzywdzony oszacował straty powstałe  ostatnią kradzieżą na kolejne kilkaset złotych.

Dodatkowo policjanci z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo udowodnili, że 29- latek ma na swoim koncie dodatkowo kradzież w jednym ze sklepów sieci drogeryjnych w Toruniu, gdzie ukradł dwie szczoteczki elektryczne warte kilkaset złotych. Do tego również działając na terenie  Rubinkowo w  dniu 11.01.2021 roku w następnym  sklepie innej z sieci  drogeryjnych ukradł kosmetyki makijażowe warte  ponad 1300 zł.

Młodszemu przyjdzie zatem   ponieść odpowiedzialność za cztery kradzieże. Starszy z mężczyzn na tą chwilę odpowie za dokonanie wraz ze wspólnikiem, dwóch z nich. Obu podejrzanym może grozić do 5 lat więzienia. Policjanci przypuszczają jednak, że to nie koniec tej sprawy. Mogą  być to bowiem nie  jedyne przewinienia tych podejrzanych. Śledczy przypuszczają, że sprawcy najprawdopodobniej działali w całym naszym regionie i to postępowanie może mieć charakter rozwojowy. Nie wykluczone zatem, że  podejrzani wkrótce usłyszą kolejne zarzuty.