Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Toruniu?

Czy w obliczu wciąż rosnącej inflacji w najbliższym czasie wszystkich czekają podwyżki cen ubezpieczenia samochodu? Toruń zwykle plasował się pośrodku stawki w rankingu najtańszych miast dla kierowców. Czy tak będzie w 2023 roku? Sprawdź wstępne prognozy na nowy rok.

Ceny ubezpieczeń – Toruń i województwo kujawsko-pomorskie w 2022 roku

Toruń i Bydgoszcz – czyli dwa największe miasta województwa kujawsko-pomorskiego – zwykle nie są kojarzone z wysokimi składkami OC. Dotyczy to zresztą całego regionu, w którym już od dłuższego czasu obowiązują przystępne ceny OC. W 2022 roku średnia cena składka OC wyniosła w tym województwie 523 zł, czyli nieco poniżej średniej krajowej równej 538 zł. Stawka ta znajduje się też poniżej poziomu średniej ceny polisy w miastach wojewódzkich, która w 2022 roku uplasowała się na poziomie 587 zł.

Najtańsze ubezpieczenia – Toruń czy Gdańsk? Sprawdzamy!

W którym mieście przyjdzie Ci zapłacić mniej za ubezpieczenie samochodu – w Toruniu czy Gdańsku? Trójmiasto w rankingach od lat uchodzi za jedno z najdroższych dla kierowców. Skorzystaliśmy z porównywarki OC/AC Punkta, aby sprawdzić, czy statystyki idą w parze z rzeczywistymi cenami oferowanymi klientom indywidualnym.

W poniższym przykładzie przygotowaliśmy kalkulacje dla 35-letniego kierowcy, który dysponuje bezszkodową historią ubezpieczeniową i chce kupić OC dla swojej Toyoty Corolli z 2015 roku. Zobacz, jak zmienia się wysokość składki po wpisaniu innego miejsca zamieszkania właściciela.

Ceny OC w Toruniu - tabela

Rosnące ceny ubezpieczenia OC – Toruń dołączy do listy?

W 2023 roku kierowców czeka wiele podwyżek i nie mamy tu na myśli jedynie cen benzyny czy części zamiennych. Wszystko wskazuje na to, że podrożeje również ubezpieczenie samochodu. Toruń jest jednym z miast wojewódzkich, a to właśnie w nich oraz okolicach notuje się najwyższe składki OC. Jeśli trend utrzyma się w tym roku, mieszkańcom Torunia z pewnością przyjdzie sięgnąć głębiej do portfela.

Sposobem na ochronę przed podwyżkami może być skorzystanie z porównywarki OC/AC. Sprawdź ubezpieczenie na punkta.pl i nie przepłacaj. Narzędzie to pozwala na zestawienie ze sobą kilku ofert w jednym miejscu – po to, by wybór najkorzystniejszej z nich był jeszcze prostszy. Biorąc pod uwagę to, że różnice między wysokością składek dla jednego pojazdu mogą sięgać średnio nawet kilkuset złotych, wydaje się to rozwiązaniem godnym rozważenia.