Tegoroczni maturzyści za chwilę staną przed wyborem dalszej ścieżki swojej kariery. Dlatego policjantki z toruńskiej komendy odwiedziły uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego oraz z Technikum Mundurowego w Toruniu, aby porozmawiać o możliwościach jakie daje służba w Policji.

W tym tygodniu 15 i 16 marca 2023 roku policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu spotkały się z uczniami ze szkół średnich, aby przybliżyć im zawód Policjanta. Funkcjonariuszki przedstawiły uczniom jak wygląda służba w Policji, powiedziały o najciekawszych, ale też o trudnych momentach swojej pracy. Policjantki zaprezentowały  i scharakteryzowały rodzaje służb w Policji. Szczegółowo również omówiły, jak przebiega proces rekrutacji oraz jakie kryteria należy spełnić, żeby móc wstąpić do służby w Policji.

Spotkanie było doskonałym momentem, aby porozmawiać również o bezpieczeństwie młodych ludzi, szczególnie jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjantki rozmawiały  z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, przypomniały o tym, jak bardzo ważne jest noszenia elementów odblaskowych. Dużo uwagi poświęcono także wytłumaczeniu młodzieży, jak powinna wyglądać rozsądna i bezpieczna  jazda autem. Przygotowane przez funkcjonariuszki zdjęcia i filmy pozwoliły uzmysłowić uczniom do czego może prowadzić brawurowa jazda.

Na zakończenie każdego ze spotkań wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali opaski odblaskowe, dzięki którym będą widoczni na drodze.

 

  • Policjantka rozdaje odblaski
  • Policjantka opowiada o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
  • Policjantka opowiada o bezpieczeństwie e RD
  • Policjantka opowiada o zawodzie policjanta
  • Policjantka opowiada o zawodzie policjanta
  • Policjantka opowiada o bezpieczeństwie w RD