Policjanci z toruńskiego Śródmieścia ponownie zatrzymali 35-latka, podejrzanego o włamanie do skrzynek ofiarnych w kościele i kradzież pieniędzy. Był to ten sam mężczyzna, który dwa tygodnie wcześniej usłyszał zarzuty za podobne przestępstwa. Teraz, jako multirecydywiście grozi mu do 15 lat więzienia.

W miniony wtorek (23.05.2023) policjanci z Komisariatu Policji Toruń – Śródmieście otrzymali zgłoszenie o ponownej kradzieży pieniędzy z kościelnej skrzynki na datki. Przestępca działał bardzo podobnie do podejrzanego, który został zatrzymany przez kryminalnych na początku maja tego roku. Tamtemu udowodniono trzy kradzieże z kościelnych skarbon. Po dokładnej analizie zebranych dowodów i przejrzeniu zapisu monitoringu okazało się, że to nie kto inny, jak 35-letni torunianin, który trzykrotnie już w maju okradł tę samą świątynię. Policjanci zatrzymali go w mieszkaniu.

Mężczyzna wczoraj (25.05.2023) został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Policyjne systemy informatyczne wykazały, że był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa, a tych ostatnich dokonał w warunkach tak zwanej multirecydywy.
Dlatego za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności, ale o tym będzie już decydował sąd.

Autor: mł asp. Dominika Bocian

Publikacja: mł. asp. Dominika Bocian