Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Toruń – Śródmieście podczas przeprowadzanej interwencji znaleźli i zabezpieczyli ponad 65 gramów narkotyków, w tym amfetaminę i MDMA oraz dokument należący do obcej osoby. Zatrzymany do sprawy 34-letni torunianin już usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa może mu grozić do 10 lat więzienia.

Policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego na toruńskim śródmieściu w minioną niedzielę (9.07.23) podejmowali interwencję wobec mężczyzny, który mógł mieć wiedzę na temat kradzieży na terenie ogródków działkowych.

Legitymowany 34-latek w obecności mundurowych zachowywał się nietypowo. Policyjna intuicja i doświadczenie nie zawiodły policjantów, którzy postanowili sprawdzić, czy ten nie ma przy sobie zakazanych substancji lub przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Stróże prawa znaleźli przy nim kilka woreczków ze sporą ilością białego i różowego proszku, tabletki, a także dokument tożsamości należący do innej osoby.  

34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wstępne testy wykazały, że policjanci zabezpieczyli ponad 63 gramy amfetaminy i nieco ponad 2 gramy MDMA, a także tabletki, które zostały przekazane do dalszych badań.

Wczoraj (10.07.23) mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości tych narkotyków oraz ukrywania cudzego dokumentu, którym nie miał prawa dysponować. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów i zastosował wobec niego dozór, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

Autor: mł asp. Dominika Bocian

Publikacja: mł asp. Dominika Bocian

 

Film Fot./Video: KMP w Toruniu

Pobierz plik Fot./Video: KMP w Toruniu (format mp4 - rozmiar 8.13 MB)

Pliki do pobrania

  • Deskrypcja filmu
    193.72 KB