Policjanci z toruńskiej komendy, w ramach pikniku rodzinnego, spotkali się z mieszkańcami naszego miasta, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Wydarzenie było także doskonałą okazją do promowania przez funkcjonariuszy swojego zawodu. Dla uczestników imprezy mundurowi przygotowali wiele atrakcji.

W minioną sobotę (16.09.2023) na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 w Toruniu odbył się piknik rodzinny pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Policjanci z toruńskiej komendy wsparli przedsięwzięcie poprzez zorganizowanie stanowiska prezentującego pracę Policji, przy którym rozmawiali z dziećmi i ich opiekunami na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Organizatorzy dostarczyli mnóstwo atrakcji, które sprzyjały wspólnej zabawie. Najmłodsi uczestnicy z dużym zainteresowaniem odwiedzali stanowisko policyjne, gdzie mieli okazję z bliska przyjrzeć się sprzętowi, z którego na co dzień korzystają stróże prawa. Chętni pozowali do pamiątkowych zdjęć z radiowozem. Nie zabrakło ochotników do oznakowania swoich rowerów. 

Policjantki Wydziału Prewencji toruńskiej komendy rozmawiały z rodzicami i opiekunami dzieci, omawiając podstawowe zasady w ruchu drogowym, akcentując znaczenie korzystania z elementów odblaskowych. Młodzi słuchacze dowiedzieli się co robić w sytuacji zagrożenia, pod jakie numery telefonów powinni zadzwonić oraz jak się zachować. Funkcjonariuszki promowały i zachęcały do korzystania z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Każdy mógł skorzystać ze znajdujących się na policyjnym stoisku, ulotek informacyjnych na temat bezpieczeństwa. Młodzież otrzymała od policyjnych profilaktyków gadżety i odblaski. Poruszony został także temat negatywnego wpływu spożywania alkoholu i zażywania narkotyków na zdrowie. Starsi uczestnicy imprezy dowiedzieli się o potencjalnych zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać. Mundurowe szczególną uwagę zwróciły na oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta”.

Takie spotkania to również doskonała okazja do rozmowy z osobami zainteresowanymi wstąpieniem w szeregi naszej formacji. Każdy mógł zadać mundurowym pytania związane z rekrutacją i służbą w Policji.
 

Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński