Wczoraj (18.09.23). odbyła się inauguracja piętnastej już akcji „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Przedsięwzięcie potrwa do końca tygodnia. Główny organizator - Caritas Diecezji Toruńskiej planuje w tym roku przekazać dzieciom z Torunia i okolic kilkaset elementów odblaskowych. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym piesi są najbardziej narażeni na niebezpieczne sytuacje na drodze.

Już po raz piętnasty Caritas Diecezji Toruńskiej zorganizował akcję edukacyjną dla dzieci „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Inauguracja z udziałem zaproszonych gości odbyła się wczoraj w podtoruńskim Przysieku. Brał w niej udział także Komendant Miejski Policji w Toruniu podinspektor Mariusz Gaik oraz funkcjonariuszki wydziału prewencji tutejszej komendy.

W organizację przedsięwzięcia zaangażowani są sami gospodarze, ale także przedstawiciele władz samorządowych, WORD,  toruńscy policjanci, strażacy i strażnicy miejscy. Sympatycznym elementem rozpoczynającym zajęcia było przekazanie przez zaproszonych gości kamizelek i odblaskowych opasek dla najmłodszych.

Akcja potrwa do piątku. W czasie jej trwania toruńskie policjantki poprowadzą szkolenia i zajęcia praktyczne z zasad bezpiecznego poruszania się po drogach dla najmłodszych jego uczestników. Przy użyciu "magicznej tuby" pokażą widoczność osób używających odblaski po zmroku oraz wyjaśnią, jak ważne jest ich noszenie.
Najmłodsi spotkają się także ze strażakami, strażnikami miejskimi oraz pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, by przez zabawę przyswajać wiedzę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Pracownicy WORD-u zainscenizowali w Przysieku „Miasteczko ruchu drogowego”, tworząc symulację prawdziwej jezdni z pasami, znakami i sygnalizacją świetlną. Dzięki temu dzieci mogą w praktyce przećwiczyć zdobytą wiedzę o bezpieczeństwie na drodze.
Organizator przewiduje, że ponad pół tysiąca uczestników weźmie udział w zajęciach edukacyjnych.

Autor: asp. Dominika Bocian

Publikacja: asp. Dominika Bocian

 

  • Inauguracja akcji z udziałem zaproszonych gości i dzieci
  • Komendant Miejski pomaga zakładać kamizelkę odblaskową dziecku
  • Zdjęcie grupowe dzieci w kamizelkach odblaskowych oraz organizatorów i zaproszonych gości
  • Policjantki prowadzą szkolenie dla dzieci
  • Policjantki pokazują radiowóz dzieciom
  • Dzieci siadają za kierownicą radiowozu
  • Dzieci przymierzają policyjną czapkę
  • Dzieci przymierzają policyjną czapkę