Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali 27-latka, który ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za handel narkotykami. Dodatkowo, w miejscu, gdzie się ukrywał, policjanci znaleźli amfetaminę. Zanim trafił za kraty z powodu starych przewinień, usłyszał kolejny zarzut. Za posiadanie substancji zabronionych grożą mu teraz dodatkowe 3 lata więzienia.

Wczoraj (28.09.2023) funkcjonariusze zespołu do spraw poszukiwań wydziału kryminalnego toruńskiej komendy, na podstawie zdobytych informacji, namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który od sierpnia bieżącego roku był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Toruniu. 27-latek ukrywał się przed organami ścigania, chcąc uniknąć „odsiadki” 3 lat i 5 miesięcy za handel narkotykami.

Policjanci ustalili, że poszukiwany aktualnie przebywa w jednym z mieszkań na Bydgoskim Przedmieściu. Był całkowicie zaskoczony „wizytą” kryminalnych. Podczas przeszukania jego kryjówki policjanci znaleźli w jednym z pomieszczeń słoik ze zbryloną białą substancją. Wstępne policyjne testy wykazały, że to prawie 12 gramów amfetaminy.

Dziś (29.09.23) przed przekazaniem zatrzymanego do zakładu karnego funkcjonariusze ogłosili mu zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie narkotyków może mu grozić dodatkowo do 3 lat pozbawienia wolności.  

Autor: asp. Dominika Bocian

Publikacja: asp. Dominika Bocian