Policjanci z toruńskiej drogówki odwiedzili Szkołę Podstawową w Warszewicach i Niepubliczne Przedszkole w Lubiczu Górnym. Spotkania zostały zorganizowane, by najmłodsi dowiedzieli się, jak powinna przebiegać bezpieczna droga do szkoły i przedszkola. Uczniowie i przedszkolaki nie tylko nauczyli się, jak należy się poruszać na ulicy, ale mieli także okazję w praktyce przećwiczyć właściwe zachowania.

W minioną środę i czwartek (27-28.09.2023) w Szkole Podstawowej w Warszewicach i Niepublicznym Przedszkolu w Lubiczu Górnym odbyły się spotkania poświęcone właściwym zachowaniom najmłodszych w ich drodze do szkół i przedszkoli. Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadzili: młodszy aspirant Monika Stolarska, młodszy aspirant Bartosz Ptaszyński i starszy sierżant Jakub Marchlewski z toruńskiej drogówki. W zajęciach z policjantami wzięło udział kilkudziesięciu uczniów i przedszkolaków.

Funkcjonariusze omówili podstawowe zasady w ruchu i wskazali, po której stronie drogi należy się poruszać. Aby utrwalić znajomość zasad poruszania się po drogach, policjanci wyjaśnili znaczenie znaków drogowych oraz w sposób praktyczny uczyli prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

Prowadzący spotkania, w ramach praktycznych zajęć przedstawili różne zagrożenia, a także udzielili cennych wskazówek, jak ich uniknąć. Większość omawianych zagadnień była dzieciom znana, co świadczy o umiejętności właściwego zachowania się w różnych sytuacjach.
Dodatkowo uczniowie zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe, natomiast przedszkolaki były zachwycone możliwością „przymierzenia się” do policyjnego motocyklu.

Autor: asp. Dominika Bocian

Publikacja: asp. Dominika Bocian