Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu przeprowadziła kolejne ciekawe zajęcia dla najmłodszych, ćwicząc z nimi właściwe zachowania na drodze. Tym razem lekcje bezpieczeństwa odbyły się w przedszkolach w Toruniu, Obrowie i Lubiczu Górnym.

W minionym tygodniu (6-10.11.2023) w Przedszkolu Miejskim numer 5 w Toruniu, Przedszkolu Publicznym w Lubiczu Górnym i Przedszkolu w Obrowie odbyły się spotkania z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Prowadząca warsztaty młodszy aspirant Monika Stolarska z toruńskiej komendy omówiła zasady ruchu pieszych i pojazdów.

Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez policjantkę. Przygotowane przez funkcjonariuszkę gry i zabawy ułatwiły dzieciom przyswojenie podstawowych zasad obowiązujących na drodze. Mali słuchacze dowiedzieli się między innymi, jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych i jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Prowadząca spotkanie omówiła różne zagrożenia, a także udzieliła cennych wskazówek, jak ich uniknąć.

Policjantka szczególną uwagę zwracała na podstawowy warunek bezpieczeństwa, jakim jest widoczność. Zaprezentowała specjalną tubę, dzięki której każde dziecko na własne oczy mogło zobaczyć, jak ważne jest noszenie kamizelek i elementów odblaskowych przez pieszych.

Maluchy aktywnie uczestniczyły w zajęciach, mamy nadzieję, że dzięki tego typu spotkaniom utrwalą się w nich właściwe zachowania, mające bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo.

Autor: asp. Dominika Bocian

Publikacja: asp. Dominika Bocian

  • Policjantka prowadzi zajęcia z przedszkolakami
  • Policjantka prowadzi zajęcia z przedszkolakami
  • Policjantka prowadzi zajęcia z przedszkolakami