Z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych policjanci zorganizowali działania profilaktyczne. Na ulicach Torunia rozdawali odblaski i rozmawiali z mieszkańcami o ich bezpieczeństwie.

Corocznie na świecie ponad 1,5 miliona ludzi traci życie na drogach, miliony zostają ranne i poszkodowane. Ta tragedia dzieje się obok nas, czasem dotyka nas bezpośrednio, czasem naszych krewnych lub sąsiadów. Bardzo często również ludzie młodzi tracą życie w ułamku jednej sekundy, wielu nosi brzemię wypadku przez długie lata, a nawet do końca życia. Dbając o bezpieczeństwo na drogach oraz solidaryzując się z ofiarami wypadków komunikacyjnych, Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło trzecią niedzielę listopada jako coroczny Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Od 2005 roku dzień ten jest dla całej społeczności międzynarodowej wyrazem pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach. Jest również okazją do podejmowania wielu przedsięwzięć mających na celu poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym roku Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych przypadał 19 listopada (niedziela).

W tym dniu policjanci z toruńskiego ruchu drogowego na ulicach miasta rozmawiali o bezpieczeństwie z przechodniami, także z tymi najmłodszymi. Funkcjonariusze apelowali o rozsądek i rozwagę na drodze. Policjanci rozdawali elementy odblaskowe i przypominali, jak ważne jest noszenie ich szczególnie jesienią i zimą, kiedy widoczność jest ograniczona.
W ramach działań profilaktycznych mł. asp. Monika Stolarska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Toruniu odwiedziła także lokalną stację radiową, gdzie opowiadała o zagrożeniach na drodze, a także sposobach, jak można ich uniknąć.

 

  • Policjanci rozdają elementy odblaskowe
  • Policjanci rozdają elementy odblaskowe
  • Policjanci rozdają elementy odblaskowe
  • Policjanci rozdają elementy odblaskowe