Toruń świętuje 223. rocznicę Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi
Zbliżają się wyjątkowe dni dla naszej lokalnej społeczności - obchody Święta Flagi oraz 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To czas, kiedy Toruń tętni życiem dzięki różnorodnym wydarzeniom patriotycznym, które sprzyjają wspólnemu świętowaniu i refleksji nad historią Polski.
  1. 2 maja, godz. 14:00 - uroczystość wojskowa na Skwerze im. Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej, a następnie przemarsz na Rynek Staromiejski.
  2. 2 maja, godz. 14:30-16:30 - piknik na Rynku Staromiejskim z pieśniami patriotycznymi i warsztatami dla dzieci.
  3. 3 maja, godz. 12:00 - Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczyć będzie Ordynariusz Diecezji Toruńskiej.
  4. 3 maja, godz. 13:15 - uroczystości na Rynku Staromiejskim z Apel Pamięci i defiladą wojskową.

Przez dwa dni, 2 i 3 maja, Toruń stanie się centrum narodowych obchodów, przyciągając mieszkańców do wspólnego uczestnictwa w wydarzeniach upamiętniających ważne momenty w historii Polski. Na Rynku Staromiejskim nie zabraknie atrakcji - od koncertów po warsztaty plastyczne, które pozwolą najmłodszym na kreatywne wyrażenie patriotyzmu.

Kulminacyjnym punktem obchodów będzie koncert Orkiestry Wojskowej w Toruniu, który odbędzie się 2 maja o godzinie 19:00. Na scenie pojawią się także znani soliści - Kaja Mianowana i Kuba Jurzyk, którzy swoim występem umilą wieczór wszystkim zgromadzonym.

3 maja, obok uroczystości religijnych i wojskowych, przewidziano również momenty refleksji i pamięci, w tym złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą wydarzenia z maja 1982 roku. To ważne, aby pamiętać o tych, którzy przyczynili się do naszej wolności i suwerenności.

Obchody Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja są okazją nie tylko do świętowania, ale także do przypomnienia sobie o wartościach, które kształtują naszą tożsamość narodową. To czas, kiedy możemy pokazać naszą wspólną solidarność i przynależność do wspólnoty, która ceni sobie wolność, demokrację i niepodległość.


UM Toruń