Dzieci z Chełmży zdobyły swoje pierwsze „prawo jazdy” na rower
W miniony wtorek uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 2 i 3 w Chełmży przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin nadzorowała policjantka z toruńskiej "drogówki", a wszyscy uczestnicy zdali go pomyślnie.
  1. Egzamin odbył się 4 czerwca 2024 roku.
  2. Wzięły w nim udział dzieci ze Szkół Podstawowych nr 2 i 3 w Chełmży.
  3. Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej.
  4. Wszyscy uczestnicy zdali egzamin.

Egzamin na kartę rowerową to ważne wydarzenie dla młodych rowerzystów. W miniony wtorek, 4 czerwca 2024 roku, pod czujnym okiem policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, dzieci z dwóch szkół podstawowych w Chełmży miały okazję sprawdzić swoje umiejętności.

Aby przystąpić do egzaminu, uczniowie musieli mieć ukończone 10 lat. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna sprawdzała wiedzę z zakresu zasad ruchu drogowego oraz znajomości znaków drogowych. Po jej pomyślnym zaliczeniu, dzieci mogły przejść do części praktycznej, która odbyła się w miasteczku ruchu drogowego.

Podczas części praktycznej policjantka zwróciła szczególną uwagę na zachowanie dzieci na skrzyżowaniach oraz przypomniała o zasadach bezpieczeństwa na drodze i odpowiednim wyposażeniu roweru. Funkcjonariuszka podkreśliła, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu.

Gratulujemy wszystkim uczniom pomyślnego zdania egzaminu na kartę rowerową. Życzymy szerokiej drogi i zachęcamy do utrwalania zdobytej wiedzy w codziennym życiu. Bezpieczeństwo na drodze to podstawa, dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć się odpowiednich zachowań i zasad.


Źródło: KMP Toruń