Gwiazdy polskiej muzyki uczciły Święto Województwa w Toruniu
Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyniosło do naszego miasta wyjątkowe atrakcje muzyczne i kulturalne, które na długo zostaną w pamięci mieszkańców. Wydarzenia na Placu Cyrkowym i w Fosie Zamkowej zgromadziły tłumy, oferując niezapomniane chwile pełne emocji i artystycznych doznań.
  1. Koncert gwiazd polskiej sceny muzycznej na Placu Cyrkowym
  2. Występ uczniów szkół muzycznych w Fosie Zamkowej
  3. Rywalizacja balonowa o puchar Marszałka Województwa
  4. Przeniesienie muzycznej sceny do Inowrocławia

W miniony weekend Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego zawitało do naszego miasta, przynosząc ze sobą bogaty program wydarzeń kulturalnych. W piątek, 8 czerwca, na Placu Cyrkowym odbył się koncert, podczas którego mieszkańcy mogli podziwiać występy takich artystów jak Czesław Mozil, Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, Krystian Ochman, Małgorzata Ostrowska i wielu innych.

Jednak to nie koniec atrakcji! Już 9 czerwca, w malowniczej scenerii toruńskiej Fosy Zamkowej, odbył się wyjątkowy koncert „Pory Roku z Mistrzem”. Wydarzenie zorganizowane przez Filharmonię Bydgoską zgromadziło tłumy melomanów. Wraz z Capellą Bydgostiensis i skrzypkiem Piotrem Pławnerem, na scenie wystąpili utalentowani młodzi muzycy, uczniowie szkół muzycznych, prezentując swoje umiejętności przed szeroką publicznością. Koncert rozpoczął się o godzinie 17:00 i był prawdziwą ucztą dla ucha.

Warto również zwrócić uwagę na rywalizację balonową, która trwała w naszym mieście. Załogi balonowe z całej Polski walczyły o puchar Marszałka Województwa, tworząc niezapomniany widok na niebie. Te kolorowe balony wypełniły niebo, przypominając mieszkańcom o pięknie lotów balonowych i duchu sportowej rywalizacji.

Muzyczne emocje przeniosły się w niedzielę do Inowrocławia, gdzie na scenie pojawiły się kolejne gwiazdy polskiej muzyki. Koncert „Na soli” zgromadził takich artystów jak Kasia Kowalska, Michał Szpak, Natalia Kukulska, O.S.T.R., Viki Gabor i Baranovski. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 18:00, przyciągając licznych fanów dobrej muzyki.

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego to nie tylko muzyka, ale również okazja do wspólnego świętowania i cieszenia się kulturą naszego regionu. Wydarzenia te pokazują, jak ważne są takie inicjatywy dla integracji społeczności lokalnej i promowania regionalnych talentów.

fot. Wojtek Szabelski


Na podst. Urząd Miasta Toruń