Święto Miasta 2024: Koncerty, spektakle i nowe katarzynki już w czerwcu

Już za kilka dni rozpocznie się wyjątkowe wydarzenie Święto Miasta 2024! Mieszkańcy mogą liczyć na bogaty program pełen różnorodnych atrakcji, które uczynią ten czas niezapomnianym.
- Święto Miasta odbędzie się od 20 do 24 czerwca.
- W programie: koncerty, spektakle i odsłonięcie nowych katarzynek.
- Udział wezmą m.in. Wilfredo León Venero i Krystian Pesta.
- Główne wydarzenie: koncert zespołu Chłopcy z Placu Broni.
W czerwcu mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w obchodach Święta Miasta, które na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych wydarzeń. Tegoroczne uroczystości zaplanowano na dni od 20 do 24 czerwca, a organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, które przyciągną zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców.
Jednym z głównych punktów programu będzie odsłonięcie dwóch nowych katarzynek w Piernikowej Alei Gwiazd. W tym roku swoje miejsca w alei zyskają reprezentant Polski w siatkówce mężczyzn Wilfredo León Venero oraz aktor Krystian Pesta. Uroczystość ta odbędzie się pod Dworem Artusa, w otoczeniu gotyckich murów starówki, co dodatkowo podkreśli wyjątkowy charakter tego wydarzenia.
Nie zabraknie również muzycznych emocji. Na scenie pojawi się popularny zespół Chłopcy z Placu Broni, który z pewnością zapewni niezapomniane wrażenia swoim fanom. Dodatkowo, uczestnicy będą mogli posłuchać laureata Fryderyka 2022, Wojtka Urbańskiego, którego występ na pewno dostarczy wielu artystycznych doznań.
Całość obchodów została przygotowana przez Toruńską Agendę Kulturalną oraz inne lokalne instytucje kultury, które zadbały o to, aby każdy mieszkaniec znalazł coś dla siebie. Święto Miasta to doskonała okazja, aby spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, ciesząc się bogatym programem kulturalnym i wyjątkową atmosferą naszego miasta.
Opierając się na: UM Toruń
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Szpital w Chełmży szykuje remonty i cyfrową osłonę dla pacjentów

Dziemiony – Zelgno dostanie nową drogę, a prace już idą pełną parą

Volvo zatrzymane w Dobrzejewicach - kierowca miał ponad półtora promila

„JA PRZEMO” w Toruniu - młody artysta pokazuje, jak rośnie własny język

Toruńskie firmy sprawdzą, co naprawdę daje rynek kazachski

Na powiatowych drogach pojawią się wyniesione przejścia i solarne światła

Turzno domyka rowerowy szlak, który połączy okoliczne miejscowości

Herbert wrócił do Torunia w nowym zakątku pamięci między Starym Miastem a Bydgoskim Przedmieściem

Bieg i chód sportowy zamkną część Szosy Chełmińskiej i Bema

Młodzi w Toruniu wzięli sprawy miasta na własny głos

Biały obłok nad Martówką nie oznacza pożaru

Awaria przy Gagarina odcięła wodę kilku blokom i podstawiono cysternę

