Nieprzestrzeganie przepisów drogowych? Cytryna i czosnek dla kierowców w Toruniu
Funkcjonariusze drogówki zorganizowali nietypową akcję "Cytryna i czosnek", mającą na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach w pobliżu szkół. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi kierowców na konieczność przestrzegania przepisów oraz zachowania ostrożności w terenie zabudowanym.
  1. Kontrola prędkości w okolicach szkół.
  2. Pouczenia zamiast mandatów.
  3. Nietypowa kara: cytryna lub czosnek.

Wczoraj, 18 czerwca 2024 roku, na drodze krajowej nr 80 w okolicy Szkoły Podstawowej w Górsku, policjanci z miejscowej drogówki przeprowadzili kolejną edycję akcji "Cytryna i czosnek". Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, szczególnie w miejscach, gdzie ruch pieszych jest wzmożony. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości oraz ogólnych zasad ruchu drogowego.

Akcja została zorganizowana przez lokalne władze oraz samorządowców, którzy chcieli zwrócić uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności w pobliżu szkół. W ramach działań, kierowcy, którzy przekroczyli prędkość, zamiast mandatów otrzymywali nietypową karę - musieli zjeść kawałek cytryny lub czosnku. To doświadczenie miało na celu zapadnięcie w pamięć i skłonienie kierowców do większej ostrożności na drodze.

Kierowcy, którzy naruszyli przepisy, byli pouczani o konsekwencjach prawnych swoich działań. Funkcjonariusze chcieli w ten sposób nie tylko egzekwować przepisy, ale również edukować uczestników ruchu drogowego i zwiększać świadomość na temat bezpieczeństwa.

Nietypowe środki zastosowane podczas akcji "Cytryna i czosnek" mają na celu podkreślenie powagi sytuacji i przypomnienie kierowcom, że ich nieostrożność może mieć poważne konsekwencje. W ten sposób lokalne władze i policja starają się dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza tych najmłodszych.


KMP Toruń