Warsztaty malarskie z Tomaszem Cebo dla młodzieży i dorosłych
Miłośnicy malarstwa, zarówno młodzież, jak i dorośli, będą mieli okazję doświadczyć pięciodniowych warsztatów z Tomaszem Cebo, które odbędą się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury. To niepowtarzalna szansa na poznanie różnych technik malarskich i rozwinięcie swoich umiejętności pod okiem doświadczonego artysty.

Warsztaty malarskie dla młodzieży i dorosłych

W dniach od 19 do 23 sierpnia 2024 roku Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury przy ul. Kościuszki 75-77 będzie gościł wyjątkowe warsztaty malarskie prowadzone przez Tomasza Cebo. Zajęcia odbędą się codziennie od godz. 10:00 do 14:00 i są skierowane do młodzieży powyżej 12. roku życia oraz dorosłych.

Wyjątkowy program warsztatów

Podczas pięciu dni uczestnicy będą mieli możliwość zagłębienia się w różne style malarskie. Każdy dzień będzie poświęcony innym technikom:

  • Poniedziałek – Ekspresjonizm: Poznanie technik, które pozwalają na wyrażenie subiektywnych wizji poprzez zdeformowaną rzeczywistość i mroczne zakątki ludzkiej podświadomości.
  • Wtorek – Abstrakcjonizm: Tworzenie dzieł pozbawionych cech ilustracyjności, gdzie artysta nie naśladuje natury, lecz wykorzystuje różnorodne środki wyrazu.
  • Środa – Impresjonizm: Skupienie na uchwyceniu nastroju chwili poprzez jasne barwy, kontrastowy światłocień i nietypowe kąty widzenia.
  • Czwartek – Realizm (pejzaż): Malowanie rzeczywistych lub wyobrażonych krajobrazów, takich jak morza, góry, lasy czy budynki.
  • Piątek – Action Painting: Technika malarska polegająca na spontanicznym rozlewaniu farby na płótno, tworząc dynamiczne i ekspresyjne kompozycje.

Inspirujący prowadzący

Tomasz Cebo, znany artysta malarz, muzyk i performer, będzie przewodnikiem uczestników przez świat malarstwa. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, wyróżniony licznymi stypendiami, w tym Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Torunia, posiada bogate doświadczenie artystyczne. Jego prace są częścią kolekcji na całym świecie, od Nowego Jorku po Toruń.

Wernisaż i wystawa prac uczestników

Na zakończenie warsztatów, 29 sierpnia 2024 roku o godz. 18:00, odbędzie się wernisaż prac uczestników na parterze Młyna Kultury. Będzie to okazja do podziwiania efektów pięciodniowej pracy i twórczości uczestników.

Szczegóły zapisów i koszty uczestnictwa

Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 350 zł przy zakupie biletu do 15 lipca 2024 roku. Po tej dacie cena wzrasta do 400 zł. Zapisy trwają do 31 lipca 2024 roku lub do wyczerpania miejsc. Organizator zapewnia wszystkie niezbędne materiały plastyczne, jednak nie zapewnia wyżywienia.

Warunkiem przeprowadzenia warsztatów jest zebranie minimalnej liczby uczestników.

Podsumowanie

Jeśli interesujecie się malarstwem i chcecie rozwijać swoje umiejętności w inspirującym środowisku, te warsztaty są dla Was. To doskonała okazja, by pod okiem doświadczonego artysty poznać różnorodne techniki malarskie i wyrazić swoją twórczą stronę.


Ośrodek Animacji Kultury Toruń