Toruńscy olimpijczycy spotkali się z prezydentem przed wylotem do Paryża
Troje utalentowanych sportowców z naszego miasta, Aneta Rygielska, Mirosław Ziętarski i Jan Jurkiewicz, zdobyło kwalifikacje do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Przed wyjazdem na zgrupowanie kadry narodowej mieli okazję spotkać się z Prezydentem miasta, Pawłem Gulewskim, który życzył im powodzenia i sukcesów.

Spotkanie z Prezydentem przed wyjazdem na zgrupowanie

W Przystani odbyło się uroczyste pożegnanie olimpijczyków, którzy wkrótce wyruszą na zgrupowanie kadry narodowej, a następnie do Paryża. W spotkaniu uczestniczył Prezydent miasta, Paweł Gulewski, który podkreślił znaczenie tego momentu dla lokalnej społeczności. - W naprawdę rodzinnej atmosferze, też w obecności naszych byłych olimpijczyków, trenerów i działaczy sportowych żegnamy Janka, Mirka i Anetę. Bardzo mocno trzymamy za Was kciuki. Życzymy jak największych osiągnięć i medali oczywiście, chociaż sama kwalifikacja olimpijska to naprawdę duży sukces - zaznaczył Prezydent.

Uroczystość pełna symbolicznych gestów

Podczas spotkania sportowcy otrzymali listy gratulacyjne, drobne upominki oraz flagi miasta. W ramach uroczystości olimpijczycy podpisali się również na fladze olimpijskiej oraz na koszulkach, co dodało wydarzeniu szczególnego znaczenia. W pożegnaniu uczestniczyli także przewodniczący Komisji Oświaty i Sportu, Bartłomiej Jóźwiak, oraz inni członkowie Komisji, co świadczy o dużym wsparciu lokalnych władz dla sportowców.

Przygotowania do Igrzysk i nadzieje na sukces

Jan Jurkiewicz, reprezentant Toruńskiej Akademii Floretu, podzielił się swoimi odczuciami przed wyjazdem. - Jestem przede wszystkim szczęśliwy, że wywalczyłem kwalifikację i planuję cieszyć się tym czasem, ale jednocześnie chcę podejść do tego najprofesjonalniej, jak tylko potrafię, żeby później niczego nie żałować - mówił z entuzjazmem. - Dzisiaj zaczynamy pierwszy obóz zgrupowania kadry narodowej, później będzie jeszcze jedno międzynarodowe, a w międzyczasie trenuję tutaj w Toruniu - dodał Jurkiewicz, podkreślając intensywność przygotowań.

Wsparcie lokalnej społeczności i obecność byłych olimpijczyków

W spotkaniu uczestniczyli także byli olimpijczycy oraz trenerzy z lokalnych klubów sportowych, co dodało wydarzeniu wyjątkowego charakteru. Wśród obecnych byli m.in. Łukasz Pawłowski, trener kadry polskich wioślarek, Sławomir Kruszkowski, Piotr Bujnarowski, Michał Stawowski oraz Katarzyna Zillmann. Ich obecność pokazuje, jak ważne jest wsparcie doświadczonych sportowców dla młodszych pokoleń, które wyruszają na międzynarodowe areny.

To spotkanie było nie tylko okazją do pożegnania, ale także do zainspirowania młodszych sportowców do osiągania sukcesów na najwyższym poziomie. Cała społeczność jest dumna z osiągnięć Anety, Mirosława i Jana, życząc im powodzenia i wielu medali podczas nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.


Na podst. Urząd Miasta Toruń