Fabularyzowany spacer Na tropie Kopernika po toruńskiej starówce

W sobotę 23 sierpnia Toruńska starówka zamienia się w scenę — aktorzy w historycznych strojach, postacie z życia Kopernika i przystępna dawka wiedzy podana z humorem. To spacer, który odkryje przed mieszkańcami nie tylko zabytki, ale i ludzkie historie stojące za astronomicznym życiorysem.
- Wyrusz z ToMiTo po śladach Kopernika w sercu Torunia
- Przyjdź — poznaj historię, pośmiej się i zarezerwuj miejsce
Wyrusz z ToMiTo po śladach Kopernika w sercu Torunia
Według informacji przekazanych przez Urząd Miasta Toruń, Towarzystwo Miłośników Torunia zaprasza mieszkańców na fabularyzowany spacer “Na tropie Kopernika”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 23 sierpnia; START zaplanowano na godzinę 18.00, a czas trwania to około 2 godzin.
Trasa prowadzi przez najważniejsze kopernikańskie miejsca na starówce. W rolę postaci historycznych wcieli się grupa przewodników i animatorów w historycznych strojach — na trasie pojawią się m.in. rodzice Mikołaja Kopernika, jego brat i dziadek, czcigodny wuj biskup Łukasz Watzenrode oraz rzekoma kochanka astronoma, Anna Schilling.
Przyjdź — poznaj historię, pośmiej się i zarezerwuj miejsce
Organizatorzy zapowiadają sporo faktów o Koperniku ujętych scenkami i humorystycznymi dialogami z udziałem napotkanych postaci, co ma uczynić zwiedzanie bardziej przystępnym i angażującym dla uczestników.
Koszt udziału to 20 zł od osoby. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja biletów — liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwację można dokonać za pośrednictwem formularza dostępnego u organizatora (Towarzystwo Miłośników Torunia).
Wydarzenie realizowane jest przez Towarzystwo Miłośników Torunia w ramach cyklu “Spacery z ToMiTo” przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest także na stronie organizatora tomito.torun.pl.
Fot. ToMiTo
Na podstawie: Urząd Miasta Toruń
Autor: krystian