Ferie 2026 - kontrola autobusów i wzmocnione patrole na drogach

Policjanci na punktach kontrolnych przeglądali autobusy i dokumenty kierowców, zapowiadając wzmożone działania na głównych trasach. W czasie ferii – przypadających w 2026 roku od 19 stycznia do 1 marca w poszczególnych województwach – służby spodziewają się większego ruchu pojazdów i autokarów.
Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc, gdzie będą prowadzone kontrole autobusów na terenie każdego województwa. W punktach kontrolnych funkcjonariusze zwracać będą uwagę m.in. na stan techniczny pojazdów i ich wyposażenie, czas pracy kierowców, uprawnienia kierujących oraz trzeźwość i stan psychofizyczny kierowców.
Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach zadbają o płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i na dojazdach do miejsc wypoczynku oraz atrakcji turystycznych. Policja będzie reagować na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem: przekraczania dozwolonej prędkości, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz niewłaściwego przewożenia dzieci w pojazdach.
Organizatorzy i opiekunowie grup wyjeżdżających na zimowy wypoczynek powinni spodziewać się kontroli dokumentów i stanu autobusu przed odjazdem. W centrali wskazano miejsca kontroli dostępne dla służb i organizatorów.
Dla dzieci, które pozostaną w miejscu zamieszkania, policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pieszych. Należy zwracać uwagę na widoczność po zmroku i wyposażenie w element odblaskowy. Podkreślono też, że na śliskiej nawierzchni droga hamowania się wydłuża, co należy brać pod uwagę przy przechodzeniu przez jezdnię. W przypadku zjeżdżania na sankach zalecane są miejsca z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych.
Informacje przekazane przez BRD KGP mają służyć koordynacji kontroli i zwiększeniu bezpieczeństwa podczas ferii. Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów – niezależnie od środka transportu, podróż powinna być bezpieczna dla wszystkich.
na podstawie: KMP Toruń.
Ostatnie Artykuły

Otłoczyn-Stacja wraca z historią, która pachnie lasem i pamięcią

Stutthof pod lupą badaczy - w Toruniu rusza ważna premiera książki

Część Parku na Bydgoskim zamknięta. Wysuszona trawa zwiększyła zagrożenie
![[PIŁKA NOŻNA] Elana Toruń – Zawisza Bydgoszcz 0:3 w Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – historyczne derby dla gości](/images/mecz/thumbnails/elana-torun-zawisza-bydgoszcz-09052026-03.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Elana Toruń – Zawisza Bydgoszcz 0:3 w Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – historyczne derby dla gości

Trasa Staromostowa gotowa wcześniej. Ostatni krok dzieli ją od otwarcia

Hospicjum Nadzieja z medalem Thorunium. Trzy dekady pracy, która trzyma przy życiu

Toruńskie muzeum Halika przejdzie wielki lifting i pokaże nowe zbiory

Konsultacje strategii Torunia 2035+ ruszają. W tle metropolia i demografia

Toruń znów szuka najlepszej książki o regionie

Stasiuk w Toruniu - wieczór z “Rzeką dzieciństwa” w Książnicy

PRL na luzie i na serio - w Toruniu o dziewczynach, chłopakach i starej książce

Pięciu kierowców po alkoholu w Toruniu. Dwa wyniki przekroczyły granicę przestępstwa

Mobilny punkt zbiórki rusza na trzy osiedla. Przyjmie leki, baterie i elektrośmieci

