Piłka, psychologia i dietetyka. Toruńska akademia dla dziewcząt

FOT. Urząd Miasta Toruń
Piłka nożna to dopiero początek. Program „Dziewczyny w grze” łączy treningi, przygotowanie motoryczne oraz zajęcia z psycholożką sportu i dietetyczką. AP Torunianki przygotowały wakacyjną akademię profilaktyki dla dziewcząt w wieku od 5 do 17 lat. Udział w całym cyklu jest bezpłatny.
- Treningi piłkarskie uzupełnią zajęcia o emocjach i zdrowiu
- Przygotowanie motoryczne w hali przy Krynickiej
- Bezpłatny udział dzięki wsparciu Torunia
Treningi piłkarskie uzupełnią zajęcia o emocjach i zdrowiu
Program AP Torunianki ma łączyć aktywność fizyczną z tematami, które przydają się także poza boiskiem. Podczas warsztatów psychoedukacyjnych uczestniczki będą pracować nad regulacją emocji, pewnością siebie i funkcjonowaniem w zespole. Zajęcia sportowe mają być również alternatywą dla spędzania wolnego czasu przed ekranem i elementem profilaktyki uzależnienia od Internetu.
Spotkania z dietetyczką dotyczyć będą między innymi jedzenia pod wpływem emocji. Uczestniczki dowiedzą się także więcej o zagrożeniach związanych z napojami energetycznymi, wysoko przetworzoną żywnością i nadmiarem słodyczy.
Treningi piłkarskie odbędą się na boisku przy ul. Świętopełka 15. Zaplanowano je od 5 sierpnia do 17 września, w tym między innymi w dłuższych, dwugodzinnych blokach:
- w środy o godz. 16:45,
- w czwartki o godz. 17:00.
Przygotowanie motoryczne w hali przy Krynickiej
Osobną część akademii stanowi trening motoryczny w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 35 przy ul. Krynickiej 8. Zajęcia zaplanowano w następujących terminach:
- 4 sierpnia, 11 sierpnia i 25 sierpnia w godz. 11:00–13:00,
- 18 sierpnia w godz. 13:00–15:00,
- 1 września w godz. 18:30–20:30.
Warsztaty psychoedukacyjne z psycholożką sportu odbędą się w sali szkoleniowej SP nr 35:
- 6, 13, 18 i 20 sierpnia,
- każdorazowo w godz. 11:00–13:00.
Również zajęcia z dietetyczką zostały rozłożone na kilka spotkań. W sierpniu odbędą się 3 i 10 sierpnia w godz. 11:00–13:00, a we wrześniu – 10 i 24 września w godz. 17:00–19:00. Różne miejsca i godziny zajęć sprawiają, że przed zgłoszeniem warto sprawdzić cały harmonogram, a nie tylko terminy treningów piłkarskich.
Bezpłatny udział dzięki wsparciu Torunia
Wszystkie zajęcia w ramach „Dziewczyn w grze” są bezpłatne. Program może być realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Miasta Toruń i współpracy z samorządem.
Wakacyjna akademia łączy cztery elementy: trening piłkarski, przygotowanie motoryczne, pracę z psycholożką oraz edukację dietetyczną. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania uczestniczek, które chcą rozwijać sportowe umiejętności, dbać o formę i budować zdrowe nawyki.
na podstawie: Urząd Miasta Toruń.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Toruń). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Piłka, psychologia i dietetyka. Toruńska akademia dla dziewcząt

Duże zapadlisko na Żwirki i Wigury zniknie przy okazji remontu

Nowy pełnomocnik ma przyspieszyć realizację Camerimage Center w Toruniu

W Toruniu uczczono bohaterów Powstania Warszawskiego. Padły ważne słowa

Jazzowy dialog na Jordankach. John Daversa Quartet porwał publiczność

Na finiszu uciekło złoto. Mirosław Ziętarski ze srebrem Europy

Ordonówna, Fogg i Bodo na toruńskiej starówce. Tak zabrzmiało StreetPiano
![[PIŁKA NOŻNA] Elana Toruń – KS Lipno Stęsze 1:1 w Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) na otwarcie rozgrywek](/images/mecz/thumbnails/elana-torun-ks-lipno-stesze-01082026-11.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Elana Toruń – KS Lipno Stęsze 1:1 w Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) na otwarcie rozgrywek

Burze nad Toruniem. Możliwy grad i wiatr do 110 km/h

Nocne burze nad Toruniem. Możliwe ulewy, grad i bardzo silny wiatr

Kilka linii autobusowych ominie Żwirki i Wigury. Są objazdy

Od Poli Negri po Dżem. Toruński weekend pełen różnych historii

Podziemne pojemniki na Starówce zyskały nowe zabezpieczenia

Drogi wokół Torunia z nową nawierzchnią. Powstają ronda
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu - kontakt, biura terenowe i programy dofinansowania
- Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Toruniu - kontakt, delegatury, pozwolenia i dotacje
- Łukasiewicz - Instytut Materiałów Polimerowych w Toruniu - kontakt i oddziały
- Teatr Muzyczny w Toruniu - bilety, godziny, dojazd i dostępność
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Toruniu - kontakt, zapisy, godziny
- Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP w Toruniu - kontakt, godziny i oferta dla młodzieży
