• Podziękowania od Pani Janiny

  Podziękowania to jedne z najprzyjemniejszych momentów w naszej trudnej służbie, gdy pokrzywdzeni lub uczestnicy zdarzeń dostrzegają nasze zaangażowanie i empatyczne podejście do każdego człowieka, mówią zgodnie policjanci. W minionym tygodniu na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu wpłynęło podziękowanie od pewnego małżeństwa, które było uczestnikiem kolizji. „Takiej Policji nam potrzeba…” napisała na końcu swojego listu Pani Janina.

 • Policjanci zwrócili uwagę na prędkość

  W niedzielę policjanci kontrolowali pojazdy w ramach akcji „Prędkość”. W tym dniu ponad 60 kierowców skontrolowanych aut przekroczyło prędkość na drodze. Mundurowi sprawdzali również trzeźwość kierowców.

 • Opel potrącił 36-latka

  W piątek (21.09) na ul. Żwirki i Wigury w Toruniu doszło do wypadku drogowego. Kierująca osobowym oplem potrąciła 36-latka. Pieszy trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 • Nie żyje 36 letni mężczyzna

  Wezwany na miejsce zdarzenia, lekarz stwierdził zgon 36 -latka. Teraz śledczy w prowadzonych czynnościach będą wyjaśniać jak doszło do wypadku na terenie jednego z byłych zakładów pracy przy ul. Żwirki i Wigury w Toruniu.

 • Prosimy o pomoc – zaginął człowiek

  Policja, rodzina i przyjaciele poszukują 21 – letniego Patryka Szałwińskiego, który w dniu 9 września tego roku w nocy wyszedł z domu przy ul. Okólnej i do chwili obecnej nie wrócił. Wszystkie próby odnalezienia mężczyzny nie przyniosły oczekiwanych rezultatów a sam zaginiony nie skontaktował się z najbliższymi. Teraz policjanci z Komisariatu Policji Toruń Podgórz proszą wszystkich o pomoc w ustaleniu jego miejsca pobytu.

 • Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

  Policjanci z toruńskiej drogówki odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Toruniu. Podczas wizyty maluchy dowiedziały się jak bezpiecznie zachować się na drodze i spędzać wolny czas. Dzięki takim spotkaniom możemy być pewni, że dzieci zdobędą wiedzę, która pozwoli im unikać zagrożeń.

 • Założenia akcji wypełnione w całości

  Policjanci z toruńskiej drogówki włączyli się w akcję pod nazwą „EDWARD” Celem działań prowadzonych równolegle tego samego dnia w różnych krajach było ograniczanie do minimum liczby ofiar śmiertelnych i osób ciężko rannych na drogach. Na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku.

 • Spotkania z działkowcami

  W tym tygodniu policjanci z toruńskiej komendy spotkali się z prezesami działek z naszego regionu. Tematem spotkania było między innymi zacieśnianie współpracy pomiędzy użytkownikami działek a dzielnicowymi. Mundurowi ostrzegali też o zagrożeniach, które mogą napotkać działkowcy.

 • Poszukujemy świadków potrącenia pieszego

  Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu poszukują świadków wypadku, który miał miejsce pod na początku sierpnia tego roku na ul. Reja. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca audi potrącił pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych. 36-latek trafił do szpitala z obrażeniami nogi. Kierowca oddalił się z tego miejsca. Wszystkich, którzy widzieli to zdarzenie prosimy o kontakt.

 • Rowerzystka uderzyła w barierkę

  Wczoraj (17.09) na ścieżce dla rowerów na moście im. Gen. Zawackiej doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas wymijania się cyklistów 71-latka przewróciła się i uderzyła głową w barierę ochronną. Rowerzystka trafiła do szpitala. Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

 • Poszukiwany listem gończym trafił do celi

  Kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zatrzymali 44-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna wpadł, gdy szedł ulicą. Teraz spędzi najbliższych kilka miesięcy w celi, gdzie czeka go odsiadka za kradzież, której dopuścił się w przeszłości.

 • Złodziej zatrzymany na autostradzie

  Poruszał się po użyciu alkoholu pojazdem skradzionym za granicą, doprowadził do kolizji i próbował uciekać autostradą pod prąd. Wczoraj toruński sąd aresztował go na najbliższe 3 miesiące. Śledczy zarzucili mu kradzież z włamaniem do audi Q 7 i sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

 • Zderzenie aut Steklinie

  W piątek (14.09) na drodze krajowej nr 10 w Steklinie (gm. Czernikowo) doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy toruńskiej drogówki wynika, że ciężarowy renault najechał na tył osobowego fiata. Do szpitala trafił kierowca i pasażerka jednego z aut. Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

 • Nie do końca „Trzeźwa autostrada”

  Dzisiaj rano policjanci z toruńskiej drogówki prowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwa autostrada”. Mundurowi przebadali ponad 600 kierowców. Wśród nich znalazł się jeden, który w organizmie miał ponad pół promila alkoholu. 41-latek już stracił prawo jazdy. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

 • Odblaski ratujące życie

  Piątek (14.09) był ostatnim dniem trwającej przez cały tydzień akcji „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” w siedzibie Caritas w Przysieku. Główny organizator Caritas Diecezji Toruńskiej przez ten tydzień przekazał dzieciom z Torunia, powiatu i miejscowości ościennych ponad pół tysiąca elementów odblaskowych. Podczas akcji nie mogło zabraknąć toruńskich policjantów, którzy prowadzili szkolenia i zajęcia praktyczne z zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

 • Ósma osoba zatrzymana po meczu Elana Toruń- Widzew Łódź

  Kryminalni z toruńskiej komendy wytypowali i zatrzymali ósmego już sprawcę naruszenia przepisów prawa podczas meczu „Elana Toruń-"Widzew Łódź”. Wczoraj 18- latek z ust policjantów z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście usłyszał zarzuty naruszenia ustawy o imprezach masowych . Teraz będzie musiał zgłaszać się na policyjny dozór i obowiązuje go zakaz wstępu na imprezy masowe oraz imprezy im towarzyszące. W minionym tygodniu policjanci przesłuchali też 15 latkę, która dopuściła się na tym samym meczu czynu karalnego, łamiąc ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych

 • „ZDOBYWCY” NA POLICYJNEJ BARCE

  Wczoraj policjanci wraz z ratownikami WOPR poprowadzili spotkanie z grupą dzieci z Przedszkola Terapeutycznego „ZDOBYWCY” w Toruniu. Takie spotkania to doskonała okazja do zaprezentowania sprzętu ratowniczego, łodzi służbowych, patrolowych jakie są w dyspozycji służb oraz przybliżenia dzieciom charakteru i sposobu pracy wykonywanych przez policjantów na wodzie, ratowników WOPR i Strażników Miejskich. To także niepowtarzalna sposobność, aby usiąść za sterem policyjnej motorówki lub zapoznać się z portem, gdzie jest stacjonuje służbowa- policyjna barka.

 • Potrącenie pieszej na ul. Poznańskiej

  Wczoraj (13.09) na ul. Poznańskiej w Toruniu doszło do wypadku drogowego. Daihatsu potrąciło 62-latkę. Piesza trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 • Zadbaj o bezpieczeństwo podczas wyprawy do lasu

  Trwa sezon na grzybobranie i piesze wycieczki do lasów. W Polsce ten sposób spędzania wolnego czasu na łonie natury jest niezwykle popularny. Jednak, aby w pełni cieszyć się urokami leśnych ostępów należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypraw, aby wyjazd na grzyby był bezpieczny.

 • Kryminalni odnaleźli amfetaminę, marihuanę i tabletki ecstasy

  Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 33-latka, który w mieszkaniu miał ponad 30 gramów amfetaminy, blisko 5 gramów marihuany i kilkadziesiąt tabletek ecstasy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty za złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Może mu grozić do 3 lat więzienia.

 • Opel potrącił 12-latkę

  Wczoraj (12.09) w Toruniu na skrzyżowaniu ul. Podgórnej i Granicznej doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy toruńskiej drogówki wynika, że w osobowy opel potrącił 12-latkę, która jechała rowerem. Dziewczynka trafiła do szpitala. Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.