• Policjanci zatrzymali trzech sprawców uszkodzenia 

  Policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zatrzymali 3 sprawców, którzy wybili powybijali szyby na przystanku tramwajowym przy Szosie Lubickiej, czyniąc straty na blisko kilkaset złotych. Grozi im do 5 lat więzienia. 

 • Zamiana opakowania z ceną to oszustwo 

  Mężczyzna podczas robienia zakupów dokonał zamiany towaru, w taki sposób, że do opakowania po produkcie o wartości kilkunastu złotych włożył towar o wartości kilkudziesięciu złotych. W ten sposób 39-letni mieszkaniec Torunia chciał oszukać obsługę sklepu i nabyć towar w niższej cenie. Za próbę oszustwa mężczyźnie grozi teraz nawet do 8 lat więzienia. 

 • Bohaterski czyn 

   Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu insp. Macieja Lewandowskiego został doręczony list od jednej z rodzin, która poinformowała o bohaterskiej postawie jednego z policjantów. Sierżant Gryczewski z Wydziału Prewencji Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych podczas służby wraz z dwoma ratownikami WOPR uratował przed zatonięciem ich łódź. Uratowana z opresji rodzina pogratulowała Komendantowi w szeregach tutejszej jednostki tak oddanego funkcjonariusza. 

 • Z amfetaminą na motocyklu

  Policjanci podczas kontroli drogowej znaleźli przy motocykliście woreczek z białym proszkiem. Jak się okazało była to amfetamina. Za złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi mu do 3 lat więzienia.

 • Zderzenie pojazdów w Kończewicach

  W Kończewicach doszło do bardzo groźnie wyglądającej kolizji pomiędzy dwoma pojazdami. Zderzenie było na tyle silne, że fiat scudo przewrócił się na bok i uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Pojazd zablokował pas drogowy w kierunku Grudziądza. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.

 • W wypadku zginął policjant na służbie. Cześć Jego pamięci!

  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi - mł. asp. Marka Mieczkowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. Policjant zginął w wypadku drogowym podczas pełnienia służby na motocyklu. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez policjantów pod nadzorem prokuratora.

 • Policyjny dozór dla 26-latka

  Kryminalni z komisariatu na toruńskim Śródmieściu doprowadzili do prokuratury 26-latka, który posiadał przy sobie znaczną ilość marihuany. Oskarżyciel zastosował wobec niego policyjny dozór. Nie był to pierwszy konflikt z prawem tego mężczyzny. Za złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 10 lat więzienia.

 • Prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień

  Policjanci z toruńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu volkswagen passat. Prowadził on pojazd mimo cofniętych uprawnień. Mężczyźnie grozi teraz nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Wyłowiono ciało zaginionego 25 - latka

  Policjanci wspólnie ze strażakami wyciągnęli ciało na brzeg Wisły w okolicy miejscowości Włęcz. W tej chwili wiadomo, że jest to 25 - latek z Łodzi, którego zaginięcie zgłosiła rodzina w minioną sobotę (07.07). Mężczyzna wszedł do Wisły w okolicy Włęcza gm. Obrowo, żeby się wykąpać i już nie wypłynął.

 • Policjant wytropił złodzieja po śladach

  Ślady taczki doprowadziły policjanta do pewnego gospodarstwa. Tam odnalazł skradzioną taczkę, elektronarzędzia i bariery ochronne pochodzące z innego zgłoszenia. Teraz 30- latkowi, który usłyszał już zarzuty kradzieży grozi do 5 lat wiezienia.

 • Świadek oddał znaleziony telefon

  Znaleziony przez przypadkową osobę iPhone S6 nie widnieje w policyjnych bazach rzeczy utraconych. Najprawdopodobniej właściciel utracił go przypadkowo. Teraz policjanci z Komisariatu na Podgórzu poszukują jego właściciela.

 • Nietrzeźwy kierowca doprowadził do kolizji

  W Pędzewie doszło do kolizji, w której sprawca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz grozi mu nawet do 2 lat więzienia.

 • Kierował pomimo sądowego zakazu

  Policjanci z toruńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierowcę, który rozmawiał przez telefon komórkowy. Podczas dokładnego sprawdzenia okazało się, że grożą mu surowsze konsekwencje niż mandat karny. Okazało się, ze mężczyzna prowadził samochód pomimo zakazu sądowego. Grozi mu za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Kryminalni znaleźli ponad 100 gramów marihuany

  Policjanci z toruńskiej komendy w jednym z mieszkań na Bydgoskim Przedmieściu znaleźli ponad 100 gramów marihuany. W lokalu zatrzymali 15- i 26- latka. Starszemu z mężczyzn grozi teraz do 10 lat więzienia, młodszym zajmie się sąd rodzinny.

 • Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

  Policjanci z toruńskiej „drogówki” zatrzymali pijanego kierowcę. 59-latek kierujący volkswagenem golfem miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

 • Seat uderzył w rowerzystkę

  W niedzielę (08.07) w Toruniu na ul. Gardzielewskiego doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy toruńskiej drogówki wynika, że w strefie zamieszkania osobowy seat potrącił 11-latkę, która jechała rowerem. Dziewczynka trafiła do szpitala. Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

 • Policjanci przeprowadzili akcję „Trzeźwa autostrada”

  Policjanci kontrolowali kierowców pojazdów w ramach akcji „Trzeźwa autostrada”. Zadaniem funkcjonariuszy było eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.

 • Pięć zarzutów i do 5 lat więzienia

  Tyle grozi 22- latce z Torunia, która w sobotni poranek swoim zachowaniem złamała kilka przepisów. Śledczy zarzucili jej krótkotrwałego użycia pojazdu, kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, naruszenia nietykalności cielesnej policjanta i ich znieważenie. Do tego przyjdzie jej zapłacić dwa mandaty m.in. za jazdę bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji.

 • Policjanci skierowali uwagę na „pasy”

  Policjanci kontrolowali pojazdy w ramach akcji „Pasy”. Tego dnia 19 kierowców nie korzystało z pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo funkcjonariusze sprawdzali prawidłowość zabezpieczenia dzieci podczas jazdy w pasach lub fotelikach.

 • Wypadek w Browinie

  W miniony piątek w Browinie, 69-letni pieszy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki renault kangoo. W wyniku wypadku pieszy został przewieziony do szpitala.

 • Nadal poszukują go policjanci

  Mowa o 25- latku, który w sobotnie popołudnie podczas rodzinnego grillowania postanowił wykąpać się w Wiśle. Rodzina relacjonowała, że w pewnym momencie jakby wciągnął go wir wodny. Na pomoc ruszył jego ojciec. Niestety ani on ani skierowane na miejsce służby policji i straży pożarnej nie zdołały go odnaleźć.