• Zarzuty za tytoń bez akcyzy

  Podczas przeszukania garażu i samochodu toruńscy policjanci odnaleźli worki z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze postawili zarzuty dwóm mężczyznom w wieku 27 i 38 lat. Należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie ponad 300.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku. Teraz mężczyznom grozi wysoka grzywna oraz do trzech lat pozbawienia wolności.

 • Odnaleziony przez policjantów

  Wczoraj dyżurny toruńskiej komendy otrzymał sygnał, od pewnego mężczyzny, iż jego znajomy skierował do niego kilka wiadomości sms. Wynikało z nich, że 40 - letni mieszkaniec Chełmińskiego Przedmieścia chce uczynić sobie krzywdę. Po kilkudziesięciu minutach poszukiwań przy ul. Poznańskiej policjanci dostrzegli pojazd poszukiwanego 40 latka. Wezwano opiekę medyczną i w asyście policjantów mężczyzna trafił na specjalistyczne konsultacje.

 • Zatrzymali ich policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach

  Policjanci z Komisariatu Policji w Lubiczu ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży i paserstwa. To cztery osoby pochodzące z gminy Lubicz. Sprawa wyszła na jaw, gdy przedstawiciel pewnej firmy budowlanej zawiadomił o kradzieżach do jakich dochodziło od zeszłego roku w siedzibie ich firmy w Lubiczu Dolnym. Teraz i złodziejom i Paserom grozi do 5 lat więzienia.

 • 12 stycznia 2019 r.
  (termin zgłoszeń: do 4 stycznia 2019 r.)
  KONFRONTACJE AMATORSKIEJ
  TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ REGIONU
 • „Mikołajki na lodzie”

  Mikołajki (6.12) były doskonałą okazją do przypomnienia pieszym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Okres jesienno-zimowy to czas, w którym częściej niż zwykle dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Dlatego policjanci z toruńskiej komendy w ramach akcji „Mikołajki na lodzie” rozdali kilkadziesiąt opasek przypominając, że ich noszenie to nie to nie tylko obowiązek, to elementy ubioru ratujący życie.

 • Policjanci zatrzymali poszukiwanego listami gończymi

  Policjanci kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście w Łubiance dostrzegli mężczyznę, który wyglądał jak osoba poszukiwana. Okazało się, że toruński sąd poszukiwał 31- latka w celu odbycia kary. N a swoim kryminalnym koncie ma zarówno kradzieże jak i posiadania znacznej ilości narkotyków.

 • Odnalezione papierosy bez akcyzy

  Wszystko zaczęło się w lesie w Wielkiej Nieszawce. Policjanci zabezpieczyli w nim papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kolejne sztuki wyrobów tytoniowych posiadał w swoim mieszkaniu w Inowrocławiu. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 24 tysiące sztuk papierosów. Uszczuplenie podatku akcyzowego wyniosło z tego tytułu ponad 20 tysięcy złotych.

 • Nie daj się oszukać w sieci

  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Coraz chętniej kupujemy prezenty za pośrednictwem internetu. Użytkownicy nie zawsze zdają sobie z tego sprawę jak łatwo można stać się ofiarą oszustów.

 • Odnaleźli go policjanci

  Dyżurny toruńskiej komendy otrzymał sygnał, że mieszkaniec Rubinkowa zapowiedział najbliższym, iż chce sobie zrobić coś złego. Po pewnym czasie poszukiwań patrol z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście dostrzegł nietrzeźwego człowieka odpowiadającego rysopisowi, który stał na przystanku MZK przy Dworcu Głównym na Podgórzu.

 • Zaginiony został odnaleziony

  W dniu 15.11.2018 roku informowaliśmy, że Komisariat Policji Toruń Śródmieście prowadzi czynności poszukiwawcze za zaginionym 60 -letnim mężczyzną. Policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście prowadzący czynności poszukiwawcze za zaginionym odebrali kilka telefonów od osób, które miały informacje na jego temat. To one doprowadziły policjantów do miejsce przebywania tego człowieka.

 • Zakończyliśmy poszukiwania 17-latka

  Policjanci zakończyli poszukiwania 17-latka, której zaginięcie zgłoszono 12 listopada tego roku. Wczoraj popołudniu policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie podczas patrolowania okolic ul. Zółkiewskiego zauważyli nastolatka na ulicy.

 • Tragiczny finał poszukiwań 32-latka

  Dzisiaj (08.12) w lesie w okolicach Lubicza Dolnego odnaleziono zwłoki. Wszystko wskazuje na to, że jest to ciało 32-latka poszukiwanego od czwartkowego wieczora. Na ciało natknął się przypadkowy świadek, który zaalarmował służby. Funkcjonariusze wstępnie wykluczają udział osób trzecich w tym zdarzeniu.

 • Patronat komendanta akcji licealistów

  Toruńska Komenda okazała się wtedy pionierem wśród służb mundurowych w województwie kujawsko – pomorskim w organizacji takich działań. Teraz z tą inicjatywą wyszli uczniowie klas policyjnych II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Toruniu. Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski objął patronatem akcję przeprowadzaną prze uczniów wraz z DKMS.

 • Policjanci na straży choinek

  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jest to również moment, w którym rusza sprzedaż choinek oraz stroików. Toruńscy policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi prowadzą kontrole obszarów leśnych mające na celu wyeliminowanie nielegalnej wycinki drzewek. Za ten czyn sprawcom grozi grzywna lub więzienie.

 • Policjanci apelują do tych, którzy mogą pomóc

  Policjanci poszukują 17- letniego Daniela Nadolskiego. Chłopiec wyszedł z domu w dniu 4.11.2018 i nie powrócił. Zaniepokojeni jego dłuższą nieobecnością rodzice, 12.11.2019 roku ,zawiadomili policjantów z Komisariatu Policji Toruń Podgórz.

 • Poszukujemy zaginionego 32-latka z Torunia

  Policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie poszukują 32-letniego Karola Głowackiego. Zaginiony wyszedł wczoraj (06.12) popołudniu z mieszkania przy ul. Rydygiera i do chwili obecnej nie powrócił. Osoby, które znają jej miejsce pobytu proszone są o kontakt.

 • Wypadek w Kowrozie

  Wczoraj (05.12) w Kowrozie (gm. Łysomice) doszło do wypadku drogowego. Osobowa skoda zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Kierowca trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 • KONFRONTACJE AMATORSKIEJ
  TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ REGIONU

  8 grudnia 2018 r.
 • Potrącenie pieszego na przejściu

  Ostatniej soboty w Grzywnie doszło do wypadku. Kierowca toyoty potrącił na przejściu dla pieszych 35- latka, który trafił do szpitala. Teraz okoliczności i dokładne przyczyny tego wypadku wyjaśniać będą policjanci z Komisariatu Policji w Chełmży.

 • Ukraińska delegacja w Komisariacie Policji w Dobrzejewicach

  W ostatnich dniach listopada 2018 Gmina Obrowo gościła samorządowcy z gminy Slobidka Kulczijewetska na Ukrainie. W trakcie wizyty zwiedzili Komisariat Policji w Dobrzejewicach i uczestniczyli w bardzo ciekawym pokazie przygotowanym przez policjantów Ogniwa Przewodników Psów Służbowych.