Implanty antykoncepcyjne są obecnie uważane za jedną z najbardziej skutecznych metod. Wśród nich prym prowadzą: implant podskórny działający nawet do pięciu lat, a także wkładka Minera. Kobiety poszukujące skutecznej antykoncepcji, o której nie trzeba myśleć każdego dnia, powinny zwrócić uwagę właśnie na te metody.

Z zapytaniem o implanty antykoncepcyjne do lekarzy zgłasza się coraz więcej kobiet. Nie ma w tym niczego dziwnego. Metoda ta jest bardzo skuteczna i znana na całym świecie. Jest też wygodna, ponieważ do 5 lat kobieta nie musi przyjmować żadnej innej antykoncepcji. Cena implantu antykoncepcyjnego również jest bardzo korzystna http://premium-medical.pl/strefa-kobiety/uslugi-dla-kobiet. Równie dużym powodzeniem cieszy się wkładka Minera.

Wkładka Minera – najważniejsze informacje

Wkładkę Minera przepisuje lekarz i on tez ją zakłada w gabinecie ginekologiczny. Wkładkę kupuje się na receptę. Jest ona umieszczana w jamie macicy. Posiada niewielkich rozmiarów pojemniczek, w którego wnętrzu znajdują się hormony. Są one systematycznie uwalniane. Często kobiety są przerażone tym, że wkładki tego typu zakłada się w trakcie menstruacji. Jest to jednak zalecane z kilku powodów. Po pierwsze lekarz ma wtedy pewność, że pacjentka nie jest w ciąży, a ponadto, drogi rodne, a przede wszystkim szyjka macicy jest rozpulchniona, co ułatwia zakładanie implantu. Jeżeli chodzi o cenę takiej wkładki jest wyższa niż wiele innych metod antykoncepcji, ale tylko pozornie. Wkładka taka działa od 2 do 7 lat (jest to zależne od jej rodzaju, ilości hormonów), zatem cenę należy podzielić przez ten okres. Jest to inwestycja w antykoncepcję długoterminową, dlatego bardzo się opłaca!

Implanty antykoncepcyjne dla kobiet – najskuteczniejszy rodzaj antykoncepcji

Działanie wkładki minera jest dwupłaszczyznowe. Z jednej strony antykoncepcja działa poprzez wydzielanie się z niej hormonów, a po drugie wkładka wywołuje w macicy kontrolowany stan zapalny – jest w końcu ciałem obcym. Stan zapalny wytwarza większa liczbę białych krwinek, a te atakują plemniki. Skuteczność wkładek jest bardzo wysoka!

Implanty antykoncepcyjne podskórne

Implanty podskórne stosowane są często, a ich największa zaleta jest także długoterminowość oraz wydzielenie estrogenów, a więc najbardziej przyjaznych hormonów dla kobiety. Dzięki temu, że implant nie wydziela innych hormonów, może być on stosowany przez kobiety w czasie karmienia piersią, przez kobiety z nadwaga oraz przez kobiety chorujące na choroby zakrzepowo-zatorowe czy nadciśnienie. Umieszczane są pod skóra, na ręce, od wewnętrznej strony ramienia.

Antykoncepcja niejedno ma imię…

Cena implantu antykoncepcyjnego dla jednych kobiet nie będzie dużym wydatkiem, a dla innych niestety tak. Warto ponieść tę cenę dla zabezpieczenia. Jednak, jeżeli kobieta nie ma funduszy na założenie takiego implantu, może skorzystać z wielu innych, równie skutecznych metod antykoncepcji. Do wyboru jest oczywiście koncepcja naturalna, najmniej skuteczna, jednak wiele kobiet z sukcesem jej używa. Metodami antykoncepcji uważanymi za nieodwracalne uważa się sterylizacje, a więc chirurgiczne podwiązanie jajowodów u kobiet lub wazektomię u mężczyzn (istnieje możliwość przywrócenia drożności jajowodów i nasieniowodów). Wkładki domaciczne to kolejny sposób antykoncepcji, a także metody barierowe. Wśród nich najbardziej znana jest prezerwatywa (zarówno męska jak i kobieca), a także kapturki naszyjkowe, gąbki dopochwowe z żelem plemnikobójczym oraz diafragma. Najpopularniejsza bez wątpienia jest antykoncepcja hormonalna, pośród których prym wiedzie tabletka antykoncepcyjna, ale stosuje się także plastry, wkładki domaciczne, krążki dopochwowe oraz implanty zamieszczane pod skórą.

Antykoncepcja dla wielu kobiet jest ważna. Jeżeli nie masz pewności, co będzie dla Ciebie najlepsze, przedyskutuj tę sprawę ze swoim lekarzem. On, znając Twoje ciało, wiek i stan zdrowia, zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Implanty antykoncepcyjne sprawdzają się bardzo dobrze i wiele osób je poleca.

16 marca 2019 r.
(termin zgłoszeń: do 8 marca 2019 r.)
9 marca 2019 r.
(termin zgłoszeń: do 1 marca 2019 r.)
 • „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”

  W dniach od 18 do 24 lutego 2019 r. obchodzony będzie po raz kolejny „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Celem tej ogólnopolskiej akcji jest udzielanie niezbędnych informacji osobom pokrzywdzonym w zakresie przysługującym im uprawnień jako ofiarom przestępstw. W jednostkach policji w naszym regionie pełnione będą dyżury funkcjonariuszy w trakcie, których każdy będzie mógł uzyskać bezpłatnie informacje o przysługujących osobom pokrzywdzonym uprawnieniach.

 • Wiózł kontrabandę

  Policjanci z Posterunku Policji w Złejwsi Wielkiej w jednym z kontrolowanych samochodów dostawczych odnaleźli ponad tonę krajanki tytoniowej. Funkcjonariusze, ustalili że 25-latek naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad miliona złotych z tytułu nie odprowadzonego podatku. Teraz mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Włamywacz recydywista trafił za kraty

  Kryminalni z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 30-latka podejrzanego o włamanie. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w domku jednorodzinnym na toruńskich Wrzosach. Mężczyzna dostał się do domu i ukradł z niego między innymi wartościowe zegarki. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. 30-latek jest recydywistą, więc teraz za włamanie grozi mu do 15 lat więzienia.

 • Areszt za karambol na autostradzie

  Kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili do sądu 40-latka podejrzanego o sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym, przyczynienie się do wypadku śmiertelnego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyzna początkowo próbował zmylić kryminalnych co do jego udziału w tragedii, ale funkcjonariusze nie dali się zwieść. Sąd zdecydował o aresztowaniu go na najbliższe trzy miesiące. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat więzienia.

 • Kryminalni odnaleźli amfetaminę w mieszkaniu poszukiwanego

  Policjanci z komisariatu na toruńskim Podgórzu zatrzymali 29-latka, który w mieszkaniu miał ponad 50 gramów amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty za złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 29-latek był poszukiwany i już trafił do jednostki penitencjarnej, gdzie spędzi najbliższe miesiące odsiadując karę za wcześniejsze przestępstwa. Za posiadanie narkotyków może mu grozić dodatkowo do 3 lat więzienia.

 • Włamywacz recydywista trafił za kraty

  Kryminalni z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 30-latka podejrzanego o włamanie. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w domku jednorodzinnym na toruńskich Wrzosach. Mężczyzna dostał się do domu i ukradł z niego między innymi wartościowe zegarki. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. 30-latek jest recydywistą, więc teraz za włamanie grozi mu do 15 lat więzienia.

 • Po zderzeniu na A1 uciekł z miejsca

  Policjanci z Torunia zatrzymali 40 -latka, któremu zarzucili mu sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym, przyczynienie się do wypadku śmiertelnego i ucieczkę z tego miejsca. Może mu grozić do 12 lat więzienia.

 • I TY możesz zostać dawcą szpiku kostnego – POMAGANIE NIE BOLI

  W lutym 2019 r. do Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zgłosił się przedstawiciel Fundacji DKMS z prośbą o przyłączenie się do akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Akcja dedykowana jest dla 5 letniego Antosia z Murowańca, który walczy z ostrą białaczką szpikową.

 • Komendant na sesji Rady Powiatu

  Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski uczestniczył w Sesji Rady Powiatu podczas, trwania której przekazał sprawozdanie z efektów pracy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu oraz dane dotyczące bezpieczeństwa w roku 2018. Kolejny rok to następne wyzwania, przed którymi stają mundurowi z poszczególnych gmin.

 • Tragiczny wypadek na A1

  Dzisiaj tj. 13.02.2019 roku tuż po północy na autostradzie A1 (148 km), w kierunku na Gdańsk, na wysokości miejscowości Kopanino doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem pięciu aut. 28 - latek podróżujący renault masterem zginął na miejscu. Pozostali dwaj mężczyźni trafili do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci z Torunia i Włocławka.

 • Odprawa podsumowująca ostatni rok pracy

  W Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu odbyła się odprawa służbowa podsumowująca pracę toruńskich funkcjonariuszy w 2018 roku. W spotkaniu wzięli udział między innymi Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, Prezydent Miasta Torunia, Starosta Toruński oraz przedstawiciele toruńskich prokuratur rejonowych.

 • Komendant na sesji Rady Miasta

  Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski uczestniczył w Sesji Rady Miasta podczas trwania, której przekazał sprawozdanie z efektów pracy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu oraz dane dotyczące bezpieczeństwa w roku 2018. Kolejny rok to następne wyzwania, przed którymi stają toruńscy mundurowi? Na takie m.in. pytania radnych i dziennikarzy odpowiadał komendant.

 • Poszukujemy świadków zdarzenia drogowego

  Policjanci z Komisariatu Policji Toruń - Podgórz prowadzą postępowanie w sprawie zdarzenia, do jakiego doszło w dniu 29.01.2019 roku około godz. 9:40 na ul. Rudackiej. Na przejściu dla pieszych przed szkołą podstawową samochód potrącił 11-latka. W zderzeniu nie odniósł poważniejszych obrażeń.

 • Włamywał się do kościołów

  Kryminalni ze Śródmieścia i komendy miejskiej w salonie gier przy Szosie Chełmińskiej zatrzymali dwóch wcześniej wytypowanych sprawców licznych włamań. To 33- letni mieszkaniec toruńskiego Osiedla Bielany i 32- letni mieszkaniec Chełmińskiego Przedmieścia. Teraz obu im grozi do 15 lat więzienia.

 • 13 lutego 2019 r. godz. 16.45

  Interaktywna Grupa Krąg Toruń
 • Bezpieczna toruńska starówka

  Toruńscy policjanci wspólnie ze Strażą Miejską i przedstawicielami Urzędu Miasta spotkali się z restauratorami z terenu Starego Miasta. To kolejne już spotkanie z przedsiębiorcami dotyczące bezpieczeństwa. Wymiana doświadczeń i ustalenie zasad współpracy przyczynia się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa zarówno mieszkańców jak i turystów przebywających na terenie kompleksu Staromiejskiego.

 • Uwaga kierowcy

  Policjanci przypominają, że pora jesienno- zimowa to czas zmieniających się warunków na drodze. Apelujmy więc o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W ciągu wczorajszej doby w naszym powicie doszło do dwudziestu pięciu kolizji.

 • Uwaga na rondzie

  Kierujący autobusem marki mercedes wjechał na rondo zajmując lewy, wewnętrzny pas ruchu. Za chwilę bezpośrednio z niego wykonał nieprawidłowy manewr skrętu w prawo, nie udzielając pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki citroen C5. Jedna z pasażerek doznała obrażeń, które spowodowały jej konieczność pozostania w szpitalu.

 • Zobacz również