Funkcjonariuszka z toruńskiej komendy przeprowadziła cykl szkoleń dla uczniów toruńskich liceów. Młodzież dowiedziała się o konsekwencjach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i jakie są najczęściej popełniane błędy na drodze. Dzięki taki spotkaniom młodzi użytkownicy dróg wiedzą jak unikać zagrożeń i zadbać o swoje bezpieczeństwo.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariuszka z toruńskiej drogówki zakończyła cykl szkoleń dla młodzieży z toruńskich liceów. Spotkania odbywały się na przełomie lutego i marca tego roku w II i V LO. Tematem przewodnim spotkań było hasło "Młody kierowca - rozsądny kierowca. W trakcie zajęć sierż. szt. Agnieszka Bubień przybliżyła uczniom najczęściej popełniane błędy wynikające z braku doświadczenia za kierowcą i mówiła jak się ich wystrzegać. Wszystko oczywiście w oparciu o obowiązujące przepisy zawarte w kodeksie drogowym. Funkcjonariuszka tłumaczyła, ze kierowca odpowiedzialny jest również za swoich pasażerów. Uczniowie zapoznali z konsekwencjami jakie grożą za nieprzestrzeganie przepisów i dowiedzieli się co oznacza mandat i punkty karne. Słuchacze mogli również rozwiązać rozrysowane sytuacje na toruńskich skrzyżowaniach, które nastręczają nawet doświadczonym kierowcom wielu emocji i budzą kontrowersje. Takie zajęcia to również znakomita okazja do zapoznania się ze zdjęciami ze zdarzeń drogowych i zaznajomienia z historią konkretnych kolizji lub wypadków. To znakomicie obrazuje popełniane błędy oraz ich skutki. W zajęciach wzięło udział kilkuset uczniów. Dzięki takim spotkaniom młodzi ludzie, którzy wsiadają za kierownicę mają świadomość jakie zagrożenia i konsekwencje niosą za sobą nieodpowiedzialne i brawurowe zachowania.

Wszystkie szkoły zainteresowane podobnymi zajęciami dotyczącymi przepisów ruchu drogowego zapraszamy kontaktu z Wydziałem Ruchu Drogowego toruńskiej komendy, ul. Dziewulskiego 1, tel. (56) 641 21 80. 

Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.