UM Toruń: Rada Seniorów rozpoczyna trzecią kadencję
Członkowie Rady Seniorów Miasta Torunia odebrali z rąk prezydenta Torunia akty powołania na kadencję 2019-2023, a ustępująca rada podziękowania.
Od 2014 r. Rada Seniorów Miasta Torunia działa na rzecz toruńskich seniorów, reprezentując ich interesy w kontaktach z władzami miasta oraz wieloma toruńskimi instytucjami. Radę tworzą osoby doświadczone w działalności społecznej i od wielu lat aktywne w różnych obszarach życia Torunia lekarze, nauczyciele, harcerze, przedsiębiorcy, urzednicy, dziennikarze i wiele innych. Rada składa się z 21 osób: 7 osób wskazanych w naborze publicznym, 7 osób wskazanych przez Prezydenta Miasta Torunia i 7 osób wskazanych przez Radę Miasta Torunia, przy czym przynajmniej połowę składu muszą stanowić osoby, które ukończyły 60. rok życia.
29 kwietnia 2019 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie Rady Seniorów MIasta Torunia II kadencji, która działała w latach 2015-2019 oraz rady III kadencji, powołanej przez Radę Miasta Torunia uchwałą nr 103/2019. Z rąk prezydenta Michała Zaleskiego członkowie ustępującej rady otrzymali podziękowania i drobne upominki (krawaty lub apaszki), a członkowie nowej rady akty powołania. Nie zabrakło też okolicznościowego tortu.
- Być członkiem Rady Seniorów w mieście Toruniu to jest odpowiedzialne i ważne zadanie mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. - Osób w wieku senioralnym, czyli 65+, jest obecnie w Toruniu ponad 37 tysięcy. Najbliższe cztery lata będą z pewnością czasem , kiedy oczekiwania, problemy i potrzeby zgłaszane przez tę grupę będą wyraźne i widoczne. Praca w Radzie Seniorów jest ciekawa, różnorodna, ale i wymagająca. Życzę zatem Państwu cierpliwości i woli uczestniczenia w pracach tego zespołu.
Wspólnie z samorządem i innymi partnerami Rada Seniora Miasta Torunia organizuje wiele wydarzeń dedykowanych tej grupie wiekowej: koncerty, spotkania, pogadanki, kolejne edycje popularnej Senioriady. Rada popularyzuje wśród osób starszych wiedzę na temat przysługujących im uprawnień, oferty imprez kulturalnych i rekreacyjnych oraz oferty zdrowotnej, edukacyjnej i mieszkaniowej dla seniorów. Współdziała przy tworzeniu oferty Toruńskiej Karty Seniora, wydawanej przez miasto. Wszystkie te przedsięwzięcia mają służyć integracji środowiska seniorów, wzmocnić ich udział w życiu społecznym Torunia oraz przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu.
Rada Seniorów Miasta Torunia w kadencji 2019-2023:
Osoby pochodzące z publicznego naboru:
- Katarzyna Brożek
- Danuta, Marta Jatczak
- Beata Korzeniewska
- Jan Kwiatkowski
- Maria Moulis
- Krystyna Nowakowska
- Tadeusz Perlik
Osoby wskazane przez Radę Miasta Torunia:
- Halina Krajewska-Potoczek
- Lidia Lach
- Barbara Litwin
- Małgorzata Musiałowska
- Barbara Noskowicz
- Ewa Obremska-Zaleska
- Hanna Wiśniewska
Osoby wskazane przez Prezydenta Miasta Torunia:
- Jan Biesek
- Anna Czajka
- Bogusława Golus-Jankowska
- Hanna Kosińska
- Joanna Królikowska
- Aleksander Rojewski
- Franciszek Rutkowicz
Przewodniczącą Rady Seniorów Miasta Torunia II kadencji była pani Krystyna Nowakowska. Kto obejmie tę funkcję w obecnej, III kadencji, Rada Seniorów zadecyduje na kolejnym posiedzeniu w maju.
Fot. Małgorzata Litwin
Urząd Miasta Torunia,
torun.pl/pl/rada-seniorow-rozpoczyna-trzecia-kadencje
Ostatnie Artykuły

Święconka na dwóch kołach znów połączyła tradycję z bezpieczeństwem

Święconka na starówce połączyła Toruń w ciszy i nadziei

Motocykle poprawiły wyniki, ale na drogach regionu wciąż giną ludzie

480 litrów w baniakach - toruńscy wywiadowcy trafili na narkotykowy trop
![[PIŁKA NOŻNA] Elana Toruń – Wda Świecie 0:1 w Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II)](/images/mecz/thumbnails/elana-torun-wda-swiecie-03042026-01.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Elana Toruń – Wda Świecie 0:1 w Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II)

Obraz, który wstrząsnął Paryżem, trafi do toruńskiej rozmowy o modernizmie

W toruńskiej kulturze ma wybrzmieć pytanie o siłę samopomocy

Mały zestaw, który trzyma szkło na miejscu i nie rzuca się w oczy

W Toruniu wróci spór o fotografię, której PRL nie chciał pokazywać

Na starówce zniknie swobodny wjazd samochodów – rusza nowy system słupków

Wielkanocny weekend w Toruniu rozciąga się od Matisse’a po forty i klubowe noce

Lisomites zamienia powiat toruński w mapę średniowiecznej zagadki

Harry Potter wraca do Torunia - Książnica szykuje wieczór pełen teorii

