Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Przygotowania do uruchomienia systemu torvelo, czyli Roweru Miasta Toruń są już na półmetku. Zamontowano 18 stacji, z których część jest uzbrajana jest w elektronikę. Równolegle budowane są nowe stacje, które poszerzą cały system i usprawnią wypożyczenie roweru.

Pod koniec ubiegłego tygodnia została uruchomiona rejestracja. Chętnych nie brakuje, są już pierwsze rejestracje. Zainteresowanych odsyłamy na stronę www.torvelo.pl.

Torvelo, czyli Rower Miasta Toruń zakłada wyposażenie wszystkich jednośladów w system GPS.

- Pozwala to nie tylko taniej, ale przede wszystkim efektywnie rozbudowywać infrastrukturę rowerową w mieście. Dzięki temu rysują się kierunki poruszania się rowerzystów. Montaż GPS to także bardzo pomocne rozwiązanie przy reklamacjach. Zależy nam na zadowoleniu klientów. Ten system bardzo precyzyjnie pokazuje moment wypożyczenia i zwrotu roweru, co pozwala nam błyskawicznie rozstrzygać ewentualne rozbieżności czasowe - wyjaśnia Marcin Jeż, dyrektor ds. Rozwoju i Marketingu z firmy BikeU.

Nowy operator stawia na promowanie podróży za pośrednictwem roweru.

-Stąd dwadzieścia pierwszych minut pojedziemy za darmo, a za pierwszą godzinę zapłacimy tylko złotówkę. Proponowana przez nas taryfa premiuje krótkie wypożyczenia, takie do trzech godzin. Chodzi o to, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z systemu-dodaje Jeż.

Do budowy stacji zostały wykorzystane materiały najwyższej jakości, komponujące się z otoczeniem. Rowery zostały sprowadzone z Francji. Są one przygotowywane do wpięcia do systemu.