Michał Szpakowski oraz Mikołaj Burda wywalczyli złote medale na wioślarskich Mistrzostwach Świata w Linzu. Brąz zdobył Mirosław Ziętarski.

Kolejny dzień austriackich mistrzostw świata przyniósł kolejne tytuły dla toruńskich wioślarzy! Po wicemistrzostwie świata Katarzyny Zillmann przyszła pora na złoto i brąz.

Michał Szpakowski Wychowanek AZS UMK Toruń, obecnie reprezentujący CWZS Zawisza Bydgoszcz razem z Mikołajem Burdą, mieszkańcem Torunia reprezentującym RTW Lotto Bydgostia zostali mistrzami świata w rywalizacji czwórek bez sternika! Razem z torunianami na najwyższym stopniu podium stanęli Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz) i Marcin Brzeziński (WTW Warszawa).

Polacy wypracowali sobie ok. 2-sekundową przewagę już na pierwszych metrach i utrzymywali ją konsekwentnie do samej mety. Pokonali olimpijski dystans 2 kilometrów w czasie 6.09,86. Drugie miejsce zajęli Rumuni – 6.11,41, zaś trzecie Brytyjczycy – 6.11,71.

Mirosław Ziętarski AZS UMK Toruń

Dodatkowo brązowy medal dwójek podwójnych wywalczył zawodnik AZS UMK Toruń Mirosław Ziętarski. Równoczesnie wszyscy związani z Toruniem wioslarze uzyskali kwalifikacje olimpijskie do letniej olimpiady w Tokio w 2020 r.

Źródło i foto: TVP INFO