Drewno towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku. Drewniane stoły w jadalni, drewniane meble w salonie, drewniane belki, które wspomagają konstrukcje naszego domu, drewniane tarasy i altany – gdzie się nie obejrzymy, napotkamy drewno pod różną postacią. Nie da się ukryć, że drewno to jeden z najbardziej uniwersalnych surowców, które mamy do dyspozycji.

Drewno charakteryzuje się wieloma właściwościami, dzięki którym tak chętnie po nie sięgamy. Jednak nie jest ono wolne od wad. Drewniane powierzchnie należy odpowiednio często zabezpieczać środkami do malowania drewna. Możemy również połączyć przyjemne z pożytecznym używając takich produktów jak farby do malowania drewna na zewnątrzLiderzy na rynku farb i lakierów jak Jedynka czy Beckers do drewna oferują wiele ciekawych pozycji, które doskonale sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Zadbaj o drewno na zewnątrz – farby do drewna

Co warto wiedzieć o farbach do malowania drewna na zewnątrz?

Drewno znajdujące się poza domem wymaga większej dbałości o jego ochronę przed szkodliwym działaniem takich czynników zewnętrznych jak deszcz, śnieg, mocne promieniowanie słoneczne, mróz czy upał. Najlepsze farby zewnętrzne do drewna doskonale adaptują się w trudnych warunkach, dzięki czemu nasze meble ogrodowe czy płot pozostaje nienaruszone. Często zdarza się, że kupując farby do drewna zewnętrzne zderzamy się z ponurą rzeczywistością – kolor nie ten, konsystencja godna pożałowania, a po nałożeniu produkt jest daleki od ideału. Najlepszą farbę do drewna można poznać tuż po otworzeniu zawartości puszki czy wiaderka. Gęstość substancji dużo nam mówi o jej jakości, dlatego warto zwrócić na to uwagę. W markecie czy sklepie budowlanym często bierzemy produkt do malowania drewna na zewnątrz nie fatygując się, aby sprawdzić datę ważności. Przeterminowana farba do drewna zrobi więcej szkody niż pożytku, więc warto dobrze przyjrzeć się opakowaniu.

Farba do drewna – kolory

Jeszcze przed wybraniem się do sklepu powinniśmy ustalić jaki kolor farby będzie najbardziej odpowiedni do naszego ogrodu czy tarasu. Biała farba do drewna to produkt, któremu nie można odmówić eleganckiego wykończenia. Matowa farba do drewna w kolorze białym idealnie komponuje się w stonowaną i wyważoną architekturę ogrodu. Połyskująca farba biała do drewna również sprawdzi się do odświeżenia płotów czy desek tarasowych. Szara farba do drewna o matowym czy też błyszczącym wykończeniu również często gości w naszych ogrodach i tarasach.

Kolorowe farby do drewna w ogrodzie? Od niedawna możemy zaobserwować trend, który zakłada stylistykę na wzór skandynawski. Użycie farb do drewna w kolorach żywych i wesołych może być nieco ekstrawaganckie, jednak jest gwarancją oryginalnego wykończenia domu, który będzie zwracać uwagę.

Farby do malowania drewna służą nie tylko do użytku zewnętrznego. Wewnątrz naszego domu również często wykorzystujemy takie produkty jak biala farba do drewna, złota farba do drewna czy farba do parkietu. Ta ostatnia daje nowe życie parkietom, których nie mamy serca zdemontować. Transparentna farba do drewna wydobywa oryginalne piękno drewna. Dobra farba do drewna to farba ekologiczna do drewna, która ze względu na brak lotnych związków organicznych jest rozwiązaniem bardzo bezpiecznym. Gama kolorystyczna farba do malowania drewna jest równie bogata jak zwykłych farb; od farby białej do drewna po czarną lub srebrną farbę do drewna – wybór jest nieograniczony, dlatego każdy znajdzie wariant mu odpowiadający.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.