Miniony weekend 18-20 października 2019 r. stał pod znakiem rozgrywek sportowych zespołów z naszego miasta.

Hokeiści z Torunia w ciągu trzech dni rozegrali dwa mecze. W pierwszym spotkaniu, które miało miejsce w piątek18 października, pokonali na wyjeździe po emocjonującym meczu w rzutach karnych Lotos PKH Gdańsk 3:2. W niedzielnym spotkaniu, rozgrywanym przed własną publicznością, musieli uznać wyższość Unii Oświęcim, przegrywając 1:4.

W sobotę 19 października Elana Toruń w meczu domowym podejmowała wyżej klasyfikowaną w ligowej tabeli Stal Stalową Wolę. Żółto-niebiescy przez większość meczu dominowali nad przeciwnikiem, jednak zabrakło skuteczności. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów 1:1.

Siatkarki Budowlanych Toruń w sobotnim meczu podejmowały w hali UCS UMK Karpaty Krosno. Niestety zła passa trwa, toruński zespół przegrał trzeci mecz z rzędu, tym razem 0:3.

Polski Cukier Toruń w niedzielę 20 października na własnym parkiecie podejmował Hydro Truck Radom. Torunianie byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, co potwierdza końcowy wynik 86:53. Z bilansem 4-0 zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Pomorzanin Toruń uległ na własnej murawie niżej klasyfikowanej Sparcie Brodnica 0:1. Piłkarze z Torunia zajmują tym samym drugie miejsce w IV lidze.

Ostatnie niedzielne spotkanie rozegrały koszykarki. Niestety, zła passa trwa. Energa Toruń przegrała z Wisłą Kraków 58:111. Była to czwarta porażka w lidze.

Toruń Europejskie Miasto Sportu 2019 zaprasza wszystkich do kibicowania toruńskim drużynom.

Fot. Sławomir Kowalski

Kategoria: 
Toruń - Europejskie Miasto Sportu