Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

W jednym czasie swoim zachowaniem naruszył kilka przepisów prawa. Z ust policjantów z Komisariatu Policji Toruń Podgórz usłyszał pięć zarzutów. 32 –latek był już wcześniej znany policjantom z Podgórza z agresywnych zachowań. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony piątek 03.04.2020 r. około godz. 1:00 przy ul. Okólnej, policjanci z Komisariatu Policji Toruń Podgórz podjęli próbę zatrzymania pojazdu  volkswagena passat. Niestety kierowca zamiast zatrzymać się na sygnały dźwiękowe świetlne  dawane przez policjantów  do zatrzymania przyspieszył i zaczął uciekać.
W trakcie pościgu uszkodził słupek drogowy, a następnie wybiegł z pojazdu i podjął ucieczkę pieszo. W wyniku podjętego przez policjantów  pościgu ten człowiek zaczął się szarpać z funkcjonariuszem i uderzać go czym naruszył jego nietykalność cielesną. W konsekwencji jednak  został ujęty przez policjantów.
Dodatkowo podczas przeszukania pojazdu tego sprawcy policjanci odnaleźli zielony susz o wadze  0,85g, który po przeprowadzeniu wstępnych testów wykazał cech charakterystyczne dla marihuany.
 Na domiar złego po sprawdzeniu  w komisariacie jego stanu trzeźwości okazało się, że uciekał  pojazdem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Jednak to nie ostatnie jego przewinienie. Jak się okazało mężczyzna nie miał prawa prowadzić auta, którym jechał ponieważ dwa lata temu sąd wydając wyrok zakazał mu prowadzenia wszelkich pojazdów. 
Tym samym swoim zachowaniem złamał, aż pięć przepisów prawa i tyle właśnie usłyszał zarzutów.  32- latek odpowie teraz za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę pod wpływem alkoholu, złamanie zakazu sądowego, naruszenie nietykalności funkcjonariusza oraz posiadanie narkotyków.
Mężczyzna jest dobrze znany policjantom. Był wielokrotnie notowany zarówno za łamanie ustawy o przeciwdziałanie narkomanii i z agresywnych zachowań.  Na swoim koncie ma zarówno znieważanie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza, niszczenie mienia oraz groźby. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska