Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Na zdjęciu: budynek dawnego zboru przy Rynku Nowomiejskim

W niedzielę 16 sierpnia mieszkańcy Torunia będą mogli wziąć udział w wyjątkowej wycieczce z przewodnikiem. Tematem wyprawy będzie: Toruń i Bitwa Warszawska 1920 r., ciekawostki, osoby i okoliczne wydarzenia.

Niedzielne oprowadzanie rozpocznie się o godz. 9:30 i potrwa ok. 2,5 h. W tym czasie mieszkańcy grodu Kopernika będą mogli poznać różnorodne ciekawostki związane z udziałem miasta w wojnie z bolszewicką Rosją. W Toruniu i jego okolicach, mimo że położonych ponad 200 kilometrów od głównego pola Bitwy Warszawskiej, działo się wiele, o czym przekonają się uczestnicy wycieczki. Poprowadzi ją Marcin Orłowski.

Udział w wydarzeniu jest darmowy, obowiązuje jednak limit miejsc – 25 osób. Zapisy prowadzone są mailowo, chętni muszą wysłać swoje zgłoszenie pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. O udziale w oprowadzaniu decyduje kolejność zgłoszeń (organizatorzy będą wysyłać potwierdzenia, które upoważniają do udziału w niedzielnym wydarzeniu).

Wyprawa rozpocznie się na Rynku Nowomiejskim, przy wejściu do zboru znajdującego się na środku Rynku.

Organizatorzy proszą, aby w czasie oprowadzania uczestnicy zachowali odpowiednią, bezpieczną odległość oraz byli ubrani w maseczki.