Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Cechy dobrze skonstruowanej strony mobilnej

Rozwój technologii sprawił, że coraz więcej osób korzysta ze smartfonów oraz tabletów. Należy pamiętać o tym również przy okazji tworzenia strony www lub sklepu internetowego. Aby nasza strona była widoczna, bardzo ważne jest utworzenie jej mobilnej wersji.

Jaka powinna być mobilna strona internetowa?

Mobilna strona www powinna być przede wszystkim widoczna na smartfonach oraz tabletach. To bardzo istotne nie tylko dla użytkowników, ale również dla nas jako przedsiębiorców, którzy sprzedają usługi lub produkty. Obecnie algorytmy Google znacznie częściej wyszukują strony, które mają swoją wersję mobilną strony. Strony przygotowane w technologii RWD dostosowują się automatycznie do urządzeń, na których są wyświetlane. Dzięki temu wszystkie elementy są wyświetlane i widoczne dla użytkownika. Jest to bardzo ważne, ponieważ klient nie będzie „męczył się” z nieczytelną stroną i szukając produktów na pewno znajdzie stronę konkurencji.

Sama technologia RWD sprawia, że strona dostosowuje się do ekranu, na którym jest wyświetlana, jednak sam fakt, że strona może być wyświetlona nie sprawi, że jest atrakcyjna dla odbiorcy. Liczy się również jej czytelność, czyli możliwość szybkiego wyszukiwania produktów lub kategorii, po których klient znajdzie interesujące go informacje. Nie można oczywiście zapominać o odpowiednio wykadrowanych zdjęciach produktów oraz możliwości ich zapisywania, czy tez udostępniania. Klienci, którzy do nas wracają są „żywą reklamą”, dlatego możliwość udostępniania tego, co oferuje firma sprawia, że coraz więcej osób interesuje się firmą.

Szybki dostęp do płatności online

Strona, nieważne czy mobilna, czy przeznaczona do wyświetlania na laptopach, musi mieć również merytoryczną treść, zgodną z zasadami SEO, w czym pomoże nam również pozycjonowanie Toruń.

Oczywiście bez względu na to, czy jest to strona wyświetlana na smartfonie, czy też laptopie, powinna mieć widoczną opcję komentarzy, czy dodawania opinii o samym sklepie lub produktach. W ten sposób klienci sami wybierają te przedmioty, które są najlepiej ocenione. Dzięki temu my jako właściciele firmy sprawdzamy jakość produktów, ocenianą w komentarzach.

Szybki dostęp do płatności online

Wiele osób dokonuje zakupów online poprzez smartfona. To wygodny sposób na wybieranie produktów, dlatego każdy sklep online dostępny na urządzenia mobilne powinien mieć również platformę do płatności online, np. PayPal. Podczas robienia strony np. u tworzenie stron www Toruń, należy zaznaczyć, by klienci mieli dostęp do szybkich płatności. Dla ułatwienia ponownych zakupów bardzo pożyteczną opcją jest też możliwość rejestracji w sklepie. To pozwala na zapamiętanie danych kupującego, dzięki czemu nie musi za każdym razem wpisywać swojego numeru telefonu i adresu dla potwierdzenia zamówienia.