Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Oferty pracy w Toruniu – gdzie szukać ofert pracy?

Toruń jest jednym z głównych ośrodków miejskich województwa kujawsko-pomorskiego, z Bydgoszczą współtworzącym Bydgosko-Toruński Obszar Funkcjonalny. Miasto pełni wiele ważnych funkcji administracyjnych – między innymi stanowi siedzibę władz różnych instytucji wojewódzkich i powiatowych

Toruń jest zarazem węzłem komunikacyjnym, a także centrum gospodarczym, przyciągającym inwestorów wieloma atutami. Na terenie miasta dostępne są między innymi tereny Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, funkcjonuje tu Toruński Park Technologiczny, inkubatory przedsiębiorczości. W tym ponad 200-tysięcznym mieście działa łącznie powyżej 27 tys. podmiotów gospodarski narodowej (rejestr REGON, 31.03.2021 r.). Wiele z nich to duże jednostki zatrudniające między 250 a 999 pracowników – aż 33. W mieście działa także 7 bardzo dużych podmiotów o kadrze co najmniej 1000 osób.

Miejscowość dynamicznie rozwija się gospodarczo. Wśród wiodących sektorów inwestycyjnych należy wymienić handel, a także branżę farmaceutyczną. Licznie reprezentowane są przemysł spożywczy, metalowy, elektrotechniczny, maszynowy.

Liczne zakłady generują ogromne zapotrzebowanie na pracowników. Przekłada się to na bardzo niskie bezrobocie w Toruniu. Przykładowo, w marcu 2021 r. wg GUS stopa bezrobocia wynosiła w mieście 4,7%, była zatem znacząco poniżej wskaźnika wojewódzkiego – 9,1%.

Praca w Toruniu od zaraz – jak ją znaleźć?

Praca w Toruniu dostępna jest w bardzo wielu branżach. Miasto przyciąga osoby szukające zatrudnienia z całego województwa. Nic dziwnego – tutejsi pracodawcy poszukują zarówno wysoko wykwalifikowanych specjalistów, przede wszystkich inżynierów, techników, ale także osób z wykształceniem zawodowym / branżowym.

Jak szukać pracy? Można przede wszystkim zgłosić się do Powiatowego Urzędu Pracy w Toruniu. Instytucja ta oferuje bowiem darmowe doradztwo zawodowe. Warto poznać opcje dotyczące np. szkoleń branżowych, możliwości przekwalifikowania. Prócz kursów w urzędzie pracy można uzyskać zasiłek dla osób bezrobotnych. W PUP dostępne są także ogłoszenia o pracę. Warto jednak pamiętać, że nie wszyscy pracodawcy prowadzą rekrutację za pośrednictwem urzędu. Znacznie więcej ofert zatrudnienia znajdziemy na własną rękę. Gdzie? Odpowiedź nasuwa się sama – w internecie.

Sieć od kilku lat zdominowała rynek pracy w Polsce. Zdecydowana większość pracodawców publikuje ogłoszenia online – na stronach swoich firm, w mediach społecznościowych, na różnego rodzaju portalach typu kupię/sprzedam, a także naturalnie na portalach pracy.

Założenie konta na portalu z ogłoszeniami o pracę uważane jest za najskuteczniejszą i najszybszą metodę poszukiwania etatu. Renomowana platforma nie tylko daje dostęp do dużej liczny aktualnych propozycji zatrudnienia, lecz zarazem gwarantuje bezpieczeństwo oraz służy kompleksową pomocą w całym procesie rekrutacji. Przykładem dobrego, sprawdzonego portalu jest Praca.pl. Po założeniu bezpłatnego konta poszukujący pracy ma dostęp np. do kreatora CV, może zapisać się do newslettera, ustawić job alert, w sposób bezpieczny kontaktować się z pracodawcami i brać udział w rekrutacjach. Ułatwień jest sporo, a dzięki nim sam proces poszukiwania pracy przestaje być chaotyczny i zarazem tak bardzo stresujący.

Praca.pl – jak szukać ogłoszeń o pracę na portalu?

Portal Praca.pl jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. By zacząć szukać za jego pośrednictwem pracy, wystarczy przejść do zakładki Oferty pracy – wyświetlane są tam wszystkie najnowsze rekrutacje. Oczywiście najlepiej skorzystać z filtrów i spersonalizować nasze wyszukiwanie. W górnym pasku można podać nazwę miejscowości, w której szukamy pracy – np. Toruń. Kolejnym parametrem do uzupełnienia jest słowo kluczowe odnoszące się do interesującego nas obszaru zawodowego, stanowiska.

Szukamy pracy zdalnej w Toruniu? W bocznym boksie z pozostałymi parametrami zaznaczmy Praca zdalna. Interesują nas tylko rekrutacje online lub ogłoszenia opublikowane w ciągu ostatniej doby? Również takie filtrowanie jest możliwe. Opcji jest sporo, dzięki czemu możemy od razu przejść tylko do tych ogłoszeń, które odpowiadają naszym zawodowym oczekiwaniom.

Warto dodać, że Praca.pl to nie tylko oferty pracy. W zakładce Pracodawcy znajdziemy wiele cennych informacji na temat firm prowadzących rekrutacje. Do dyspozycji jest też Kalkulator wynagrodzeń. W zakładce Kariera i rozwój z kolei publikowane są różnego rodzaju poradniki dotyczące rynku pracy, rekrutacji, praw i obowiązków pracowników oraz pracodawców. Wszystko to pomoże nam lepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, napisać dobre CV i atrakcyjny list motywacyjny. Trudno wymienić wszystkie zalety profesjonalnego portalu pracy. Bez wątpienia to znaczne ułatwienie, z którego warto skorzystać.