Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

W miniony piątek ( 04.06.) policjanci z toruńskiej drogówki przeprowadzili na terenie naszego powiatu działania pn. „Prędkość”. Jak sama nazwa wskazuje podczas akcji zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Niestety nie obyło się bez mandatów i pouczeń.

Głównym celem przeprowadzonych  działań  pod kryptonimem „Prędkość” było między innymi  zapobieganie  wypadkom i wykroczeniom. Policjanci w głównej mierze sprawdzali przestrzeganie ograniczeń prędkości i innych przepisów w ruchu drogowym. Akcja ta miała także za zadanie uświadomienie  kierowców, że jazda z nadmierną prędkością zagraża wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwrócili szczególną uwagę na:

  • przestrzeganie przepisów ruchu drogowego,
  • stan trzeźwości kierujących,
  • stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
  • stan techniczny pojazdów,

Akcja „Prędkość” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań,  których celem jest walka z piratami drogowymi. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości. W trakcie  akcji  prowadzonej w całym powiecie toruńskim  policjanci ruchu drogowego, skontrolowali 146 pojazdów i ujawnili 99 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości. W ramach  piątkowych  działań zastosowali 36 pouczeń  oraz nałożyli 63  mandaty karne.

Policjanci  ponawiają swoje apele  o zachowanie szczególnej  ostrożności podczas jazdy, dostosowanie  prędkość do warunków panujących na drodze i zachowanie bezpiecznej  odległości od pojazdu poprzedzającego. Szczególnie uważajmy na niechronionych uczestników ruchu drogowego, dojeżdżając do przejść dla pieszych  i włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej.