W mieszkaniu wynajmowanym przez 19- latka policjanci odnaleźli i zabezpieczyli między innymi znaczną ilość narkotyków. Mężczyźnie, który usłyszał już zarzut może grozić nawet do 10 lat więzienia.

W minioną sobotę tj. 5 czerwca policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście doprowadzili do toruńskiej Prokuratury Toruń Centrum Zachód 19- latka, któremu zarzucili posiadanie znacznej ilości narkotyków.

W piątek  czyli 4 czerwca, około godz. 13:00, policjanci  z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zatrzymali kierowcę opla astry, który został przebadany testerem na narkotyki. Jak się okazało wynik testu był pozytywny. Od nastoletniego kierowcy pobrano krew do dalszych badań. Jeżeli te  potwierdzą, że stężenie tych środków mogło zagrażać innym uczestnikom w ruchu drogowym, ten młody człowiek usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem środków narkotycznych. Oprócz niego grozi mu utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

Kryminalni z tej jednostki postanowili przeszukać mieszkanie w toruńskiej dzielnicy Podgórz  wynajmowane przez tego 19- latka.  Do takiej czynności upoważniły funkcjonariuszy przypuszczenia, że mężczyzna wynajmujący  tam mieszkanie może mieć w nim   przedmioty, których posiadanie jest  zabronione prawem.  

Podczas przeszukania policjanci odnaleźli w kilku woreczkach,  sporą ilość substancji, co do których istnieje uzasadnione podejrzenie, że to narkotyki. Oględziny i wstępnie przeprowadzone testy potwierdziły, że zabezpieczone  łącznie  blisko 127 gramów białego proszku  to amfetamina, a ponad 113 gramów zielonego suszu to marihuana. Policjanci dodatkowo zabezpieczyli u mężczyzny wagę elektroniczną i  kilka tysięcy złotych. Pieniądze  będą stanowić zabezpieczenie  na poczet przyszłych kar i grzywien. 

Prokurator zdecydował, że mężczyzna kilka razy w tygodniu będzie musiał zgłaszać się  do komisariatu na policyjny dozór. Obowiązuje go również zakaz opuszczania kraju i będzie musiał zapłacić poręczenie majątkowe. Może teraz  mu grozić od roku  do 10 lat więzienia.

 

  • zdjęcia zabezpieczonych przedmiotów podczas przeszukania u podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Na zdjęciu widoczne woreczki ze środkami odurzającymi, psychotropowymi, pieniądz e, telefon i waga elektroniczna.
  • zdjęcia zabezpieczonych przedmiotów podczas przeszukania u podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Na zdjęciu widoczne woreczki ze środkami odurzającymi, psychotropowymi, pieniądz e, telefon i waga elektroniczna.