Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

W minioną niedzielę, krótko po godzinie17:00, w Brzozie Toruńskiej doszło do zdarzenia, w którym uczestniczyły trzy pojazdy tj. ciężarowe Iveco, volvo z naczepą oraz osobowy volkswagen passat. W wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem marki Volvo doznał obrażeń i trafił do szpitala. Niestety sprawca zdarzenia jak i jeden z kierowców uczestniczących w tej kraksie byli pod wpływem alkoholu.

Wczoraj tj. 14.06.2021 r. godz. 17:15,  w Brzozie  Toruńskiej,  na trasie,  S-10  doszło do zdarzenia  z udziałem trzech pojazdów. Dyżurny w to miejsce skierował patrol policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego toruńskiej komendy, którzy ustalili, że kierujący pojazdem m-ki Iveco,  jadąc drogą S-10, od strony Bydgoszczy w kierunku autostrady A-1 nagle  zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym z  przeciwka  pojazdem volvo z naczepą.  Następnie w wyniku tego zderzenia zestaw  pojazdów volvo zjechał z drogi i uderzył w jadący za pojazdem iveco pojazd  marki Volkswagen Passat. W wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem marki Volvo  doznał obrażeń, które spowodowały konieczność  jego hospitalizacji.

 

Na miejscu policjanci  sprawdzili  trzeźwość kierujących pojazdami iveco i volkswagena. Jak się okazało 35- letni  kierowca ciężarówki w chwili zdarzenia miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie a 61 – letni kierowca volkswagena pasatta  blisko 2 promile.  Teraz oprócz utraty uprawnień do kierowania może im grozić kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Kierowca Iveco, jako sprawca  zdarzenia  został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzisiaj (15.06.) z ust śledczych usłyszał zarzut ,że będąc pod wpływem alkoholu doprowadził do zdarzenia  drogowego.  Jeżeli biegli stwierdzą, że spowodowane przez niego zdarzenie było wypadkiem może mu wtedy grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O tym jednak zdecyduje sąd.