Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Policjanci służb kryminalnych z Komisariatu Policji Toruń Podgórz, odebrali odznaczenia i podziękowania z rąk Pana Andrzeja Jędrzejczaka, Prezesa Zarządu Polskiego Związku działkowców ROD Metron. Pan Prezes w swoim przemówieniu podkreślał ogromne zaangażowanie i wspaniałą współpracę z kierownictwem i policjantami wszystkich służb zarówno prewencji i kryminalnych. Podkreślił również, że takie odznaczenie jest najwyższym, które członkowie mogą przyznać osobie nie będącej zrzeszoną w Polskim Związku Działkowców.

W minionym tygodniu (11.06)  policjanci służb kryminalnych z Komisariatu Policji Toruń Podgórz,  odebrali odznaczenia i  podziękowania z rąk  Pana Andrzeja Jędrzejczaka, Prezesa Zarządu Polskiego Związku działkowców ROD Metron przy ul. Rudackiej. Pan Prezes w swoim przemówieniu podkreślał ogromne zaangażowanie i wspaniałą współpracę z kierownictwem i  policjantami  wszystkich służb zarówno prewencji i kryminalnych  Komisariatu Policji w Toruniu. Przyznał, ze odznaczenia zostały nadane policjantom za ich  zaangażowanie i poświęcenie w codziennej służbie na rzecz właścicieli działek i lokalnej społeczności, ale też za odzyskiwane mienie, które czasami  właściciele działek tracą w wyniku kradzieży lub włamań.

Jedna z  takich sytuacji miała miejsce w czerwcu minionego roku kiedy jeden z działkowców stracił przyczepkę. Sprawcy przyjechali wtedy autem terenowym do którego przypięli przyczepkę  wartą kilkaset złotych i odjechali. Policjanci nie dali za wygraną. Już po upływie około   miesiąca po zdarzeniu wytypowali i zatrzymali sprawców tego zdarzenia. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy toruńskiego Jakubskiego Przedmieścia w Toruniu. Mienie mogło  wrócić do właściciela.

Pan Prezes podkreślił, że odznaczenie takie jest najwyższym, które można przyznać osobie nie będącej w ich związku. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym funkcjonariuszom i życzymy kolejnych sukcesów. 

  • umundurowany policjant i działkowcy pozują do zdjęcia
  • umundurowany policjant i działkowcy pozują do zdjęcia
  • moment przypięcia medalu