Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Śledczy udowodnili mu 52 przestępstwa. Były wśród nich liczne włamania do piwnic, komórek lokatorskich oraz do pojazdów. Ponieważ wszystkich czynów dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa za co może mu grozić nawet do 15 lat więzienia.

W minioną wtorek kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście na Chełmińskim Przedmieściu zatrzyma li 39- latka, którego podejrzewali o liczne kradzież i włamania.

Okazało się, że sprawdzenia i praca policjantów potwierdziły się. Policjanci udowodnili mu 52 czynów, że to on stoi za 23 kradzieżami rowerów, kradzieżą kamery z pojazdu oraz  27 włamaniami.

Były wśród nich włamania do piwnic,  komórek lokatorskich oraz do pojazdów. Swoją przestępczą aktywność mężczyzna zaczął w wigilię minionego roku. Z tamtego okresu są pierwsze udowodnione mu przez policjantów wejścia do wcześniej wspomnianych piwnic i komórek na Bydgoskim Przedmieściu.    Wzmógł swoją działalność w styczniu tego roku. Podczas włamań kradł głównie to co wartościowe. Jego łupem padały rowery, elektronarzędzia, drobny sprzęt elektroniczny lub audio, ale  nie pogardził również  butami roboczymi, szpadlem i grabiami. Kradł głównie w rejonie Bydgoskiego i Chełmińskiego  Przedmieścia oraz  Wrzosów.

Jak się okazało taka działalność  dla tego sprawcy to nie pierwszyzna. Zakład Karny opuścił w listopadzie 2019 roku, gdzie odsiadywał wyrok za  przestępstwa tej samej kategorii. W tym roku również spędził kilka miesięcy odsiadując kolejny wyrok. Wszystkich swoich ostatnich czynów dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy. W tej sytuacji może mu grozić nawet do 15 lat więzienia.   

Film https://youtu.be/3NdgpEskSfY

Opis filmu: W minioną wtorek kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście na Chełmińskim Przedmieściu zatrzyma li 39- latka, którego podejrzewali o liczne kradzież i włamania. Okazało się, że sprawdzenia i praca policjantów potwierdziły się. Policjanci udowodnili mu 52 czynów, że to on stoi za 23 kradzieżami rowerów, kradzieżą kamery z pojazdu oraz 27 włamaniami. Kradł głównie w rejonie Bydgoskiego i Chełmińskiego Przedmieścia oraz Wrzosów.