WOAK Toruń: SZTUKA FOTOGRAFII 25 maja 2022 r. godz. 17.00

1 min czytania

Rewolucja przemysłowa, która rozpoczęła się XVIII trwale zmieniła krajobraz Europy i Nowego Świata. Horyzont przecięły fabryczne kominy, wokół miast powstawały duże hale zakładów przemysłowych, same miasta zaś znacznie się rozrosły. Dziś wiele obiektów przemysłowych niszczejąc czeka na wyburzenie, a spora część już zniknęła. Te, które pozostały, cieszą się wielkim zainteresowaniem fotografów. O nich właśnie i ich pasji Fotografii postindustrialnej opowie Stanisław Jasiński w najbliższym wykładzie z cyklu Sztuka fotografii.

Obszerny temat został podzielony na dwa wykłady. Fotografia postindustrialna to zarówno dokumentowanie dawnych obiektów przemysłowych, jak i poszukiwanie jakości artystycznych w przestrzeniach budowanych z myślą o ściśle określonej funkcji, a dziś niszczejących wyjaśnia Stanisław Jasiński.

Zapraszamy na drugi już wykład w środę 25 maja 2022 r. do Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu przy ulicy Szpitalnej 8 (I piętro).
**

Udział bezpłatny.**

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 56 652 27 55**
**

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu,

woak.torun.pl/event/sztuka-fotografii-5-2022-fotografia-postindustrialna-2/

Autor: krystian