Jakie usługi pogrzebowe świadczone są w Toruniu?

Przygotowanie do uroczystości żałobnej to moment wyjątkowo ważny dla rodzin. Godne przygotowanie pogrzebu to kwestia, która wypłynie na to, jak rodzina pożegna się z drugim człowiekiem. Wszystko powinno odbyć się w sposób godny i pełen szacunku. Jakie usługi pogrzebowe w Toruniu zapewnią godne pożegnanie?

Całodobowa pomoc pogrzebowa

Nie jest wielką tajemnicą, że nie każda osoba na świecie musi być ekspertem w kwestiach pogrzebowych. Właśnie dlatego warto zdać się na pomoc doświadczonym pracownikom zakładu. W Toruniu firma pogrzebowa Alpa przez całą dobę pełni dyżur telefoniczny i gotowa jest do zorganizowania eksportacji ciała z mieszkania, hospicjum lub szpitala do chłodni. Rodzina może skontaktować się z pracownikiem firmy i uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące organizacji i przygotowań do pogrzebu.

Usługi pogrzebowe w Toruniu

Przygotowanie pogrzebu wiąże się z wieloma usługami. Mieszkańcy Torunia mogą liczyć na pomoc w przygotowaniu uroczystości żałobnej. Pracownicy zakładu przejmą na siebie wszystkie obowiązki oraz wykonają zlecone usługi z największym zaangażowaniem. Oferta usług pogrzebowych:

  • całodobowa eksportacja zmarłego do chłodni,
  • pogrzeb świecki lub wyznaniowy,
  • szeroki wybór akcesoriów pogrzebowych,
  • oprawa muzyczna,
  • wieńce i wiązanki,
  • pomoc w formalnościach,
  • obsługa pogrzebu,
  • organizacja konduktu żałobnego,
  • kremacje,
  • pogrzeb z trumną lub urną.

Pierwsza wizyta w biurze zakładu pogrzebowego

Pierwsza wizyta w biurze zakładu pogrzebowego to najczęściej ostatnia. Już na pierwszym spotkaniu rodziny mogą uzyskać wszystkie informacje, w tym razem z pracownikiem wybiorą miejsce pogrzebu, godzinę, datę, formę i charakter uroczystości. Wybrana zostanie również oprawa i podpisane wszelkie dokumenty niezbędne do przygotowania prac cmentarnych oraz uzyskania zasiłku pogrzebowego. Kadra zakładu Alpa pozostaje jednak z rodzinami w stałym kontakcie, dlatego rodziny mogą zadzwonić o każdej porze, aby uzyskać informacje lub poprosić o radę na temat organizacji pogrzebu.

Osobisty charakter uroczystości żałobnej

To, co wyróżnia zakład Alpa w Toruniu to realizacja pogrzebów zgodnie z oczekiwaniami najbliższej rodziny Zmarłego. Kadra zakładu pogrzebowego do wszystkiego podchodzi w sposób osobisty. Ogromne zaangażowanie sprawia, że uroczystość żałobna odbywa się w sposób wyjątkowo godny i pełen szacunku. Do kaplicy na cmentarz zostaną dostarczone wieńce i wiązanki, a na uroczystości rozbrzmiewają utwory żałobne wykonane przez profesjonalnego instrumentalistę.

W zakładzie pogrzebowym Alpa rodziny mogą wybrać trumnę lub urnę. Pracownicy zakładu wiedzą, że pogrzeb bliskiej osoby nigdy nie jest prosty, dlatego przez cały czas wykazują się dużą wyrozumiałością, wsparciem i dyskrecją.