Do toruńskiej komendy wpłynęły podziękowania dla policjantów z komisariatu na Rubinkowie. Kobieta ujęta ogromną empatią funkcjonariuszy postanowiła wystosować list w formie maila z podziękowaniem.

Treść listu Pani Katarzyny, która ujęta postawą mundurowych postanowiła im podziękować za udzieloną pomoc. „ W dniu 13 maja br. wracając z urodzin mojej córki teściowa i jej brat (świeżo upieczony ok. 60 letni kierowca) mieli podwójnego pecha. Po pierwsze zabłądzili i wracając z Cierpic DK 10, nie zjechali w odpowiednim miejscu i automatycznie dostali się na S10 i  autostradę.  Po drugie, kiedy już na niej byli pękła opona w aucie. Nikomu nic się nie stało. Na szczęście przejeżdżający tą drogą policjanci zatrzymali się i wykazali się ogromną, niespotykaną empatią i zdolnościami technicznymi. Policjanci wymienili koło i pilotowali tych starszych ludzi do Torunia. Na moją prośbę o podanie informacji, gdzie się znajdują, ponieważ chciałam po nich wyjechać żeby odprowadzić do Torunia, Policjanci powiedzieli, że nie ma takiej potrzeby, że oni wymieniają koło,  a potem przepilotują zagubionych do Torunia. Nie mogłam uwierzyć w to co usłyszałam... W dzisiejszych czasach trudno o pomoc i empatię drugiego człowieka. Wszyscy jesteśmy zabiegani, zajęci sobą, bardzo często nie dostrzegamy co się wokół nas dzieje.  Niestety  w naszym społeczeństwie powszechny jest także stereotyp „złego policjanta”.  Sytuacja z piątku 13 maja pokazała, że ze stereotypami  trzeba walczyć. Postawa tych funkcjonariuszy godna jest naśladowania, nie tylko przez innych policjantów, ale przez nas wszystkich. Powinna zostać także doceniona przez przełożonych. Proszę te podziękowania przekazać Komendantowi Miejskiemu Policji w Toruniu. Powinien być dumny, że w swoich szeregach ma tak znakomitych funkcjonariuszy. Życzę Państwu dużo zdrowia, szczęścia i takiej empatii drugiego człowieka jaką wykazali się toruńscy policjanci.
Pozdrawiam serdecznie
”.
  
Wszyscy jako policjanci jesteśmy zgodni co do tego, że taka postawa to nasz obowiązek i codzienna służba. Podziękowania ze strony osób, które potrzebują pomocy Policji są jednak zawsze dla policjantów dodatkową motywacją do dalszej pracy i jeszcze większej ofiarności.