Depilacja laserowa dla urody i higieny

Depilacja laserowa to nowoczesny i jeden z najskuteczniejszych aktualnie zabiegów trwale usuwających włosy ze skóry. W przeciwieństwie do innych znanych metod, celem tego zabiegu jest trwałe usunięcie niechcianego owłosienia wraz z cebulkami włosa. Nie dzieje się to za pierwszym razem, ale wystarczy kilka zabiegów, by osiągnąć docelowy efekt skóry pozbawionej nieestetycznych włosków.

Depilacja laserowa - wskazania do zabiegu

Depilacja laserem posiada wiele zastosowań, przede wszystkim służy do zabiegu usuwania włosków ze skóry ze względów estetycznych. Trwałość zabiegu sprawia, że najwięcej osób decyduje się na niego, by zapomnieć o konieczności nieustannej, mechanicznej depilacji, uciążliwej i często bolesnej. Bardzo często to lekarze kierują swoich pacjentów na zabieg, gdy ci przychodzą do nich skarżąc się na dyskomfort wrastających włosków.

Depilacja laserowa w Gdańsku i innych miastach, w których obecne są kliniki zabiegowe przeznaczona jest również dla osób, które usunięcie włosków traktują jako jeden z podstawowych zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych.

Aby depilacja laserowa przyniosła oczekiwany efekt wymaga realizacji minimum czterech zabiegów, maksimum sześciu, wykonuje się je co 4-10 tygodni. Laserowa depilacja jest całkowicie bezpieczna, zabieg trwa kilkanaście minut. Dla klienta ma ogromne znaczenie, że w naszych salonach może otrzymać bezpłatne konsultacje ze specjalistami kosmetologii, mogą więc zweryfikować aktualny efekt i swoje oczekiwania względem zabiegu” - mówi kosmetolog Amanda Zielińska z Clinica Cosmetologica.

Depilacja laserowa, przygotowanie do zabiegu

Każdy pacjent, decydując się na zabieg laserowej depilacji otrzymuje zestaw informacji opisujący proces przygotowania skóry do zabiegu oraz zasady postępowania po zabiegu. Laser depilacyjny wymaga, by:

  • na dzień przed zabiegiem włoski zgolić maszynką w okolicach objętych zabiegiem depilacji laserowej,
  • obszar skóry, poddawanej zabiegowi musi być w optymalnej kondycji, jeżeli tego wymaga, skórę na dzień przed zabiegiem należy nawilżyć, by nie była nadmiernie przesuszona,
  • cztery tygodnie przed depilacją laserową nie wolno używać wosku, depilatorów czy wyrywać włosków pęsetą,
  • cztery tygodnie przed zabiegiem obszar skóry poddawanej zabiegowi musi być wolny od kremów zawierających kwas owocowy, witaminę A, witaminę C,
  • na tydzień przed zabiegiem nie powinno się przyjmować leków fototoksycznych oraz fotoalergicznych oraz pić ziół o podobnym działaniu, czyli wywarów z nagietka czy dziurawca.

Podsumowanie

Depilacja laserowa to bezpieczny, a przede wszystkim skuteczny zabieg. Przeprowadzona w profesjonalnym środowisku kliniki daje pełne gwarancje estetyczne i zdrowotne. Wszelkie niezbędne informacje, wskazania, metody pielęgnacji przed i po zabiegu oraz zbiór informacji znajdziesz na: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny/

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607