Czy ubezpieczenie OC/AC musi być drogie?

Na barkach każdego właściciela zarejestrowanego pojazdu mechanicznego spoczywa obowiązek ubezpieczenia swojego mienia. Niewywiązanie się ze swojego obowiązku ma poważne konsekwencje – karę finansową. Dla wielu kierowców zakup polisy jest niemałym wydatkiem. Czy rzeczywiście kupno rozszerzonego pakietu musi być drogie? Niekoniecznie! Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak obniżyć cenę za ubezpieczenie OC/AC!

Ubezpieczenie OC/AC – co wpływa na jego cenę?

Towarzystwa ubezpieczeniowe podczas wyliczania składki za obowiązkowe ubezpieczenie OC i dodatkową polisę AC biorą pod uwagę kilka zmiennych. Dla ubezpieczyciela duże znaczenie ma wiek i doświadczenie kierowcy, jego miejsce zamieszkania, a nawet status cywilny. Kolejne czynniki związane są z wartością i wypadkowością samochodu. Na ponoszone koszty wpływa więc marka i model pojazdu, rok produkcji, przebieg, moc.

Ubezpieczenie OC/AC jest najdroższe dla młodych, niedoświadczonych kierowców. Popularnym sposobem wśród osób zaczynających swoją przygodę z motoryzacją jest ustanowienie współwłasności z innym, bardziej doświadczonym kierowcą (przeważnie członkiem rodziny – rodzicem czy rodzeństwem) mającym na swoim koncie zniżki za lata bezszkodowej jazdy. Ponadto, jeśli chcesz zaoszczędzić kilkadziesiąt albo nawet kilkaset złotych, zrezygnuj z płatności ratalnej.

Kalkulator OC/AC – nie przepłacaj!

Najtańsze OC i AC możesz kupić, nie wychodząc z domu! W sieci udostępnione są specjalne kalkulatory umożlwiające sprawne obliczenie wysokości składki za ubezpieczenie komunikacyjne. Co ważne, kalkulator OC/AC jest prosty w użyciu, a udostępniane dane są dobrze szyfrowane.