Zmiana wyglądu narządów płciowych u kobiet – co to jest ginekologia estetyczna?

Zabiegi ginekologii estetycznej polegają na zmianie wyglądu narządów płciowych u kobiet. Zobacz, jakie zabiegi tego typu są najczęściej prowadzone i jaki są główne wskazania do ich wykonania.

Labioplastyka – plastyka warg sromowych

Do najczęściej przeprowadzanych zabiegów w ramach ginekologii estetycznej zaliczana jest labioplastyka. Pod tym terminem kryją się zabiegi polegające na plastyce warg sromowych mniejszych oraz większych.

Plastyka warg sromowych najczęściej jest prowadzona wtedy, gdy są one zbyt duże, naciągnięte, asymetryczne. Także stosowana jest ona w sytuacji mało jędrnych warg sromowych.

Zabiegi te mogą polegać na chirurgicznym wycięciu nadmiaru tkanek oraz na odpowiednim wymodelowaniu warg sromowych, by wyglądały estetycznie. Również stosuje się zabiegi polegające na nastrzykiwaniu warg sromowych z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub pobranego od pacjentki tłuszczu.

Waginoplastyka – zabiegi plastyki pochwy

Kolejnym popularnym zabiegiem prowadzonym w ramach ginekologii estetycznej jest waginoplastyka. To inaczej zabieg określany jako medycyna estetyczna pochwy, plastyka pochwy.

Wskazaniem do prowadzenia tego typu zabiegów jest przede wszystkim nadmierne rozciągnięcie pochwy, do którego może dochodzić po porodzie. Wpływa to wtedy negatywnie na doznania seksualne zarówno u kobiety, jak i mężczyzny.

Zabiegi waginoplastyki pozwalają wtedy na zawężenie pochwy, a także mogą one polegać na uwydatnieniu punktu G. Są to zabiegi chirurgiczne oraz prowadzone z użyciem specjalnych narzędzi, na przykład jak laser ginekologiczny lub zastrzyków.

Hymenoplastyka – odtwarzanie i nacinanie błony dziewiczej

Gabinety ginekologii estetycznej prowadzą również zabiegi polegające na odtwarzaniu przerwanej błony dziewiczej u kobiet oraz na jej nacinaniu, co pomaga w jej pęknięciu, gdy jest ona nadmiernie elastyczna i trudna w przerwaniu.

Gdy chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach tego typu, sprawdź tutaj ciekawe informacje dotyczące ich wskazań, zastosowania i przebiegu.

Usuwanie znamion w okolicach intymnych

W okolicach intymnych mogą również znajdować się różne rodzaje zmian, na przykład jak znamiona, przebarwienia, włókniaki, pieprzyki. Ginekologia estetyczna pozwala na ich usunięcie.

Zabiegi plastyki krocza

Warto też wspomnieć o zabiegach polegających na plastyce krocza. W ich ramach można zmienić wygląd blizn po nacięciu albo pęknięciu krocza po porodzie, zmienić wygląd wejścia do pochwy.