Kiedy warto kupować opony letnie?

Niemal każdy właściciel samochodu osobowego przynajmniej raz zastanawiał się, czy istnieje dobry moment w trakcie roku na zakup opon letnich. Dzięki dokładnym analizom rynkowym można stwierdzić, że są odpowiednie okresy, w których można takie ogumienie zakupić w korzystniejszych cenach. Wszystko zależy jednak nie tylko od pory roku, ale także są inne czynniki, które powodują obniżkę bądź wzrost ich cen. Kiedy zatem warto kupować opony letnie? Podpowiadamy.

W którym momencie roku opony letnie są najtańsze?

Dla wielu kierowców dużym wyznacznikiem przy zakupie opon letnich jest oczywiście atrakcyjna cena. Wiele badań rynkowych wskazuje na to, że sam początek roku nie jest najlepszym momentem na kupowanie nowego kompletu letniego ogumienia. Dzieje się tak ze względu na przeprowadzaną inwentaryzację, przez co kształt oferty dopiero będzie planowany. W takim przypadku łatwo jest natknąć się na ceny startowe, które mogą być wyższe od tych, które spotkamy w dalszej części roku. Nie jest to jednoznaczne stanowisko, bowiem występują wyjątki od tej reguły, jak chociażby noworoczne wyprzedaże opon czy promocje. Dużo zależy od polityki danego sklepu.

Ceny letnich opon bywają zwykle niższe pod koniec zimy oraz przed startem letniego sezonu. Należy jednak pamiętać, że już w trakcie lata ceny mogą iść stopniowo do góry. Bardzo często dzieje się tak, że wielu kierowców w okresie wiosenno-letnim zapomina nabyć nowy komplet ogumienia, przez co trudno im zwlekać dłużej. Muszą wtedy zapłacić nieco wyższą cenę. Innym okresem, który będzie korzystny finansowo to także koniec lata. Wtedy sprzedaż ogumienia letniego stale wyhamowuje, a sprzedawcy przygotowują się już do sezonu zimowego.

O czym jeszcze warto pamiętać, kupując opony letnie?

Cena w przypadku opon letnich to jednak nie wszystko. Ogumienie tego typu jest tańsze pod koniec sezonu, jednak mogą wtedy występować problemy z dostępnością danego modelu. Często nie znajdziemy już poszukiwanej opony w takim rozmiarze, który będzie idealnie pasował do naszego pojazdu. W takim przypadku kierowcy często są skazani na wybór marki, z którą do tej pory nie mieli do czynienia. Są również poszukiwane opony do konkretnego stylu jazdy, co dodatkowo zawęża możliwość wyboru.

Na stronie https://noweopony.pl/opony/letnie/195/65/r15 można w łatwy i przystępny sposób na bieżąco monitorować ceny, które szybko się zmieniają. Mimo wszystko możliwość stałego podglądania kwot za konkretne komplety jest dużym atutem. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam dostać letnie ogumienie po jak najkorzystniejszej cenie.