Policjanci z toruńskiej komendy znaleźli i zabezpieczyli ponad 1,2 kilograma narkotyków, w tym marihuanę, MDMA, amfetaminę i haszysz. Zatrzymany do sprawy 34-letni torunianin najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. Za uczestnictwo w obrocie znaczną ilością narkotyków może mu grozić do 12 lat więzienia.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w minioną sobotę (25.02) przeprowadzili kolejną zakończoną sukcesem akcję. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie na Chełmińskim Przedmieściu, gdzie zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami znaleźli należący do 34-letniego mężczyzny susz roślinny, biały proszek i brązową zbryloną substancję. Ponadto w mieszkaniu policjanci zabezpieczyli woreczki z zapięciem strunowym, laminarkę i precyzyjną wagę elektroniczną.

Torunianin, u którego mundurowi przeprowadzili przeszukanie, od razu trafił do policyjnej celi. Wstępne testy wykazały, że funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1150 gramów marihuany, ponad 43 gramy MDMA, ponad 22 gramy amfetaminy i ponad 6 gramów haszyszu, w sumie ponad 1,2 kilograma. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut posiadania i udziału w obrocie znaczną ilością tych narkotyków.
Policjanci i prokurator wnioskowali o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się i 3 najbliższe miesiące 34-latek spędzi za kratami.w sumie ponad 1,2 kilograma.


Za złamanie przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie może grozić do 12 lat więzienia.

 

  • w szufladzie znajduje się między innymi zielony susz roślinny
  • Na podłodze stoją opakowania z zawartością zielonego suszu roślinnego, zdrzewarka, worki, słoiki
  • umundorowany policjant trzyma duży worek z marihuaną
  • policjant prowadzi zatrzymanego